The International 4
We wtorek 27 maja zakończyły się zmagania 41 drużyn w regionalnych kwalifikacjach do Internationala.

Najpierw w Amerykach, w finale lekko podbarwionym dramą przez problemy techniczne serwerów, tryumfował team North American Rejects, złożony z jednych z najbardziej doświadczonych graczy Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Zespołem, który zapewnił sobie przejście do kwalifikacji w Seattle został zaś Team Liquid.

W rejonie Azji Południowo – Wschodniej pierwsze miejsce zajęło malezyjskie Arrow Gaming. Drugie miejsce zdobyło MVP.Phoenix, o czym z dużą dozą pewności można stwierdzić, iż mało kto się tego spodziewał.

Lekko zaskoczyło również drugie miejsce w Chinach, zajęte przez zespół Dominika „Blacka” Reitmeiera, CIS Game. Ulegli oni jedynie LGD Gaming, które po raz drugi wygrało kwalifikacje w swoim regionie.

W Europie najlepsza okazała się odnowiona drużyna Mousesports, w której składzie występuje legendarne już duo Pajkatt i Misery. Drugie miejsce zajęli gracze Virtus.Pro.

 

ESL One Frankfurt
Znamy również komplet drużyn, które wystąpią 28 i 29 czerwca we Frankfurcie na ESL One. Po zakończeniu wczorajszych eliminacji azjatyckich, w których finale Vici Gaming zwyciężyło 3-1 LGD Gaming, lista wygląda następująco:

se Alliance
ua Na’Vi
de Mousesports
eu Fnatic
us Evil Geniuses
world Cloud 9
cn Invictus Gaming
cn Vici Gaming

Ponadto swoją obecność na ESL One zapowiedzieli znani artyści, projektanci przedmiotów kosmetycznych, Anuxi i Tvidotto.

 

Compendium
Ostatnie i dla wielu z Was pewnie najciekawsze newsy dotyczą zaś Compendium. W dzisiejszym patchu Valve obdarowało właścicieli Internationalowego elementarza przedmiotami kosmetycznymi o randze Wiekopomnych (ang. Immortal). Wypuszczenie tych przedmiotów spowodowało duży skok w sprzedaży Compendiów, dzięki czemu pula nagród wynosi ponad 7,7 miliona dolarów oraz odblokowany został 16 z celi, „Wyzwanie ulubionego bohatera”. Polega ono na wygraniu 10 gier jednym z najmniej granych przez nas herosów. W nagrodę otrzymamy Punkty Compendium, których będzie można użyć do podniesienia poziomu swego Compendium.

Zapraszam do dyskusji na forum:
Temat kwalifikacji regionalnych,
Temat poświęcony ESL One,
Dyskusja nt. Immortali odbywa się tu.

PODZIEL SIĘ