WCA z pulą nagród $470,000 dla turnieju Dota 2

World Cyber Arena ogłosiło serię turniejów w Chinach na bieżący rok, oferując łączną pulę nagród 3,2 miliona dolarów dla siedmiu gier. Te gry to Dota 2, HearthStone, Crossfire, World of Tanks i Warcraft III. Turnieje odbędą się w Yinchuan, począwszy od października.

20140806040119a0duum8sg6t6z2uf

Warto dodać, że WCA to bardzo prestiżowy turniej i powiększył on listę zawodów na ten rok. WCA to seria siedmiu turniejów, w tym dwa dla telefonów komórkowych!

Siedem gier w których będzie można zdobyć tytuł mistrza WCA, to:

 • Dota2
 • World of Tanks
 • Wacraft III
 • HearthStone
 • Crossfire
 • Dota Legend (Mobile)
 • CQB Online (Mobile)

Zgodnie z zapowiedziami, turniej ma na celu zebrać ponad 3200 graczy z każdego zakątku świata, w Yinchuan, prowincji Ningxia. Jednakże, informacje o formacie turniejów, kwalifikacjach i dokładne daty nie są obecnie dostępne. Szacunkowa dystrybucja puli nagród przedstawia się następująco:

 • Dota2 – 470,000 dolarów
 • Hearthstone – 190,000 dolarów
 • World of Tanks – 100.000 dolarów
 • Crossfire – 100.000 dolarów
 • Warcraft III – 95000 dolarów
 • DotA Legend – 1.100.000 dolarów
 • CQB Online – 1.100.000 dolarów (źródło: gosugamers.net, liquiddota.com)

 

The Sleeping Lion – film dokumentalny o Invictus Gaming

ImbaTV publikuje kolejny film, tym razem o Invitus Gaming. IG to zespół, który zdobył tytuł mistrzowski na The International 2, w tym roku niestety zajęli tylko 7/8 miejsce.
19 minutowy film podąża z zespołem poprzez ich szkolenia, bootcampy i doświadczenia na TI4.

 

Artstyle dołącza do Relax

Ivan „Artstyle” Antonov został przyjęty do rosyjskiej drużyny Relax. Spotka się ponownie w jednej drużynie ze swoim znajomym Andreyem ”Dread” Golubevem, który grał razem z Ivanem w Darer i Eclypsia. Artystyle jest znany jako kapitan DTS i Na’Vi, który wygrał The International 1 w Kolonii.

1889080_770359763006631_3348434484729293089_o

Po długiej przerwie, nawet biorąc pod uwagę emeryturę, wydaje się, że Artystyle chce pokazać na co go stać. Ostatnim członkiem tej układanki według wielu źródeł ma być Vitaliy „Dubas ‚Luhtan. Relax to skład mocny na papierze, czekamy na ich wzmagania na arenie!

Obecny skład:

ru  Andrey „Dread” Golubev
Russia Maxim „Shachlo” Abramovskikh
Russia Maxim „yoky” Kim
Ukraine Ivan „Artstyle” Antonov  (źrodło: dotacinema.com)

 

Xie „DD” Bin opuszcza LGD Gaming

”DD” po prawie trzech latach wspólnych wojaży z drużyną LGD Gaming zdecydował się opuścić zespół i przejść na emeryturę. To niewątpliwie smutna wiadomość, szczególnie dla chińskich fanów.

lgd

Według sprawozdania LGD Gaming na Facebooku, gracz nie rezygnuje w zupełności. Jest zainteresowany komentowaniem, więc może on zostać wokół sceny mimo wszystko.
Oto wypowiedź samego zawodnika:

„Po pierwsze chciałbym podziękować klubowi LGD Gaming Esports i moim kolegom z drużyny, którzy byli ze mną na dobre i na złe, a także wszystkim przyjaciołom i fanom, którzy wspierają mnie przez te wszystkie lata. Bez was wszystkich wokół mnie, nie miałbym odwagi na realizowanie mojej ścieżki zawodowej od moich korzeni – TyLoo, aż w końcu – LGD. Każdy zabawny mecz, każdy ekscytujący teamfight został wyryty w mojej pamięci. Wszystko co dobre szybko się kończy, z wieloma problemami, z którymi przyszło mi się uporać, postanowiłem przejść na emeryturę. Po tym wszystkim, będę dalej uczestniczyć w życiu ogromnej społeczności Dota2. Będę streamował i komentował. Wreszcie do moich braci, którzy snują marzenia, życzę Wam szczęścia i mam nadzieje, że osiągnięcie to co pragniecie!”

”DD” był zawodnikiem LGD Gaming przez prawie trzy lata, przeżywał z drużyną wszystkie wzloty i upadki. Był częścią bardzo silnego składu, który dominował na The International 2, po kolejnej edycji najważniejszego turnieju zdecydował się na krótką przerwę, jednak powrócił jeszcze tego samego roku. (źródło: facebook.com/lgddota, gosugamers.net).

 

Xiao8 przechodzi na emeryturę

To już nie chwilowa przerwa. Zawodnik Newbee zdecydował się przejść na emeryturę i nie planuje powrotu. Drużyna ma nadzieję, że po jakimś czasie Xiao8 wznowi swoją karierę, a ich drogi skrzyżują się ponownie.

xiao

To jest koniec zwycięskiej kariery jednego z najlepszych chińskich kapitanów. Po szorstkim początku w Invictus Gaming, a następnie jako kapitan LGD poprowadził zespół do sukcesu przeciwko Team Liquid i uchronił zespół przed spadkiem do Loser’s Bracket na TI3. Teraz przechodzi na emeryturę, jako zwycięzca TI4 i wielki kapitan Newbee. (źrodło: facebook.com/NewbeeCN, liquiddota.com).

 

IllidanSTR i ARS-ART opuszczają Virtus.pro

Skład Virtus.pro znowu ma poważny problem, gdyż Sergey ”ARS-ART” Revin i Ilya ”IllidanSTR” Pevcaev opuszczają drużynę. Ich zastępcy nie zostali jeszcze ogłoszeni, ponieważ organizacja potrzebuje więcej czasu by znaleźć odpowiednich graczy do obsadzenia stanowisk.

 virtuspro

Zmiany zostały zasugerowane już na początku lipca, organizacja bardzo długo zwlekała z wydaniem oświadczenia dla obu zawodników. Dwaj rosyjscy gracze są członkami Virtus.pro od końca 2013, ale ich osiągnięcia w bieżącym roku są raczej znikome. Jednym z większych sukcesów było zakończenie europejskich eliminacji do TI4 na drugim miejscu, ale zostali pokonani w pierwszym meczu Wildcard przez drużynę z Korei Południowej MVP-Phoenix.
Niewiele wiadomo na temat przyszłości ARS-ART, jednak IllidanSTR weźmie udział w StarLadder X razem z zespołem o nazwie NVMI. (źrodło: gosugamers.com)

DkPhobos, Goblak, HaRDy-_- i IllidanSTR tworzą nowy zespół

Nowy zespół ukazał się na horyzoncie. Były zawodowy gracz DotA – DkPhobos, powraca na scenę, dołącza do Goblaka,  IllidanSTRa i Hardego -_- i tworzą razem drużynę o nazwie NVMI. Piąty członek nie został jeszcze ogłoszony.

goblak

Alexander ‚DkPhobos’ Kucheria jest byłym graczem DotA w Dota2 występował jako stand-in dla drużyny Natus Vincere. Teraz razem z trójką wymienionych graczy tworzy nowy zespół. Wezmą oni udział w nadchodzącym turnieju StarLadder X.
NVMI to skrót od Nam Vezet – MI Igraem, czyli: Mamy Szczęście – Możemy Grać Dalej.
Goblak zachowa rolę trenera w Na’Vi, ponieważ nie znaleziono jeszcze dobrego rozwiązania dla obu stron. Skład zaprzecza wszystkim plotką o przynależności zespołu do organizacji Natus Vincere. Jest to niezależna drużyna, która zgodnie z oczekiwaniami rozpocznie swoją działalność już wkrótce. (źrodło: gosugamers.net)

JoHnNy opuszcza Arrow Gaming

Organizacja Arrow Gaming postanawia kontynuować swoją przygodę w Dota2 bez Johnnego ”JoHnNy” Lee’ego. Malezyjski skład posiada teraz czterech zawodników i będą grali z członkiem stand-in do czasu znalezienia odpowiedniego następcy.

arrow

Arrow Gaming był drugim zespołem w kwalifikacjach Oceanii, który dotarł do fazy grupowej na TI4. Warto dodać, że w eliminacjach zajęli pierwsze miejsce. Malezyjscy fani mieli cichą nadzieję, że po ogromnej porażce MUFC na TI3 to Arrow Gaming właśnie zdobędzie sporo zwycięstw. Zawiedli kibiców i z wynikiem 2-13 wrócili do domu.
JoHnNy dołączył do zespołu w marcu 2014 po odejściu z  RaTtLeSnAkE. Drużyna zdobyła ponad 5000 dolarów w różnych turniejach od kwietnia do czerwca, co jest dość dużą sumą jak na ten region. Ich największym sukcesem było zaproszenie do eliminacji TI4, pozostawiając weteranów Oceanii – Orange Scythe i MiTH.
Oczekuje się, że nowy gracz zostanie szybko ogłoszony. Do tego czasu zespół musi grać ze stand-in, gdyż przystąpili do jednego z turniejów regionalnych. (źrodło: facebook.com/ArrowGaming, gosugamers.net)

 

Wayto opuszcza Team Liquid

Zaledwie kilka dni temu ścieżki DeMoNa i Team Liquid rozeszły się, a już teraz następny gracz z północno-amerykańskiego składu odchodzi. Peter ‚Wayto’ Nguyen opuszcza zespół, pozostawiając drużynę z jedynie trzema graczami.

wayto

Organizacja Team Liquid żegna się z kolejnym zawodnikiem – Wayto. Potężny cios zaledwie po kilku dniach od odejścia DeMoNa zespół zostaje z trzema graczami. W oficjalnym stanowisku na teamliquidpro.com Peter ‚Wayto’ Nguyen stwierdza, że planuje on rozpoczęcie chodzenia do szkoły od września i nie przejdzie na emeryturę w najbliższym czasie. Poniżej pełna wypowiedź zawodnika: (źrodło: liquiddota.com, gosugamers.net)

Spędziłem świetny czas grając razem z resztą moich kolegów z drużyny, życzę wszystkim powodzenia w przyszłości to naprawdę niesamowici zawodnicy. Chciałbym podziękować wszystkim moim fanom i przyjaciołom, którzy mnie wspierali przez cały rok. Na razie planuję pójść do szkoły we wrześniu i powrócę gdy nadejdzie czas. Nadal spodziewam się, że mnie zobaczycie w tym roku, ponieważ nie zamierzam przechodzić na emeryturę w najbliższym czasie. Jeszcze raz chcę podziękować moim przyjaciołom, fanom i całej społeczności Dota2, jesteście niesamowici.”

Wywiad z LaNmem na dotaland.net

W krótkim wywiadzie dla chińskiego magazynu e-sportowego, były gracz Team DK – LaNm oświadczył, że zaczął pisać swój pamiętnik, który planuje wydać w ciągu miesiąca.

lanm

LaNm w wywiadzie wspomina także, o tym, że komentator i trener to dwie rzeczy nad którymi zastanawia się bardzo poważnie i ostrożnie. Pełen wywiad znajdziecie tutaj(źrodło: dotaland.net)

CyborgMatt ogłosił chwilową przerwę

Niedawno poprzez Twittera, CyborgMatt ogłosił, że z początkiem września zamierza zrobić przerwę od sceny Dota2.
Oto jego słowa:

Ostrzeżenie: począwszy od drugiej połowy września, zamierzam zrobić przerwę.”

matt

W drugim tweetcie Cyborgmatt wskazał powód:

„Długo nie miałem wakacji i ja też czuję potrzebę, aby ponownie wszystko uporządkować i ocenić swoje możliwości po tym nieco gównianym roku.”

Tak więc, niestety w najbliższym czasie zabraknie najlepszego analityka aktualizacji do gry Dota2. Cyborgmatt jest znany ze świetnych opracowań łatek do Dota2, które publikuje na swoim blogu i serwisie ongamers.net oraz wspaniałego kuriera – Shagbarka.
Cóż, zostaje tylko czekać na jego szybki powrót. (źrodło: twitter.com, dotacinema.com)

Zapraszam do dyskusji na forum.

PODZIEL SIĘ