NewBee w wielkim finale spotkało się z Cloud 9. Wykorzystali swoją przewagę z Winner’s Bracket i w łatwy sposób zdominowali amerykański skład. Za swoje zwycięstwo zgarnęli 325,000 dolarów, natomiast EternalEnvy i spółka muszą się zadowolić już kolejnym drugim miejscem na wielkim turnieju, a do domu zabierają 89,400 dolarów.

249-1411137485

Po czterech dniach rozgrywek jeden z najbardziej burzliwych turniejów Dota 2 dobiegł końca. Po serii problemów technicznych, turniej nieco stracił na randze, jednak ogromne pieniądze wynagrodziły wszystko. NewBee w dość łatwy sposób ograło Cloud 9 w dwóch kolejnych meczach.
NewBee dotarło do finału po zwycięstwie przeciwko Vici Gaming w Upper Bracket. W ten sposób zdobyli plus w postaci początkowego wyniku 1:0 na swoją korzyść (potrzebowali tylko dwóch wygranych w finałowym Best-of-five). Z drugiej strony Cloud 9 miało trzy bardzo trudne mecze, aby awansować dalej musieli pokonać wymagających przeciwników. Kolejno byli to: Team Malaysia (Mushi Team), Vici Gaming i Alliance. Niemniej jednak chiński zespół zachował zimną krew i sięgnęli po zwycięstwo na najwyższym zawodowym poziomie.

Raport z meczów:

Gra #1:

c9newbee_g1

Cloud 9 zdecydowało się na bardzo agresywne picki z trzema Core postaciami – Brewmaster, Furion i Razor. Celem tego było szybkie ”odcięcie” Spectre od zdobywania złota i doświadczenia. NewBee ze swoim line-upem szukało kilku rotacji na mapie i niewątpliwie udało im się to wykonać, jednak Cloud 9 wydawało się kontrolować mapę przez cały przebieg gry. Jednak, kiedy Spectre zdobyła swój pierwszy cenny przedmiot – Radiance, jej farma stawała się coraz szybsza i coraz trudniej było ją upilnować. Cały plan NewBee udał się dzięki świetnej taktyce Death Prophet (Mu) + Tidehunter (Rabbit) + Lich (Banana), ich umiejętności ultimate w późniejszej fazie gry wspaniale kupowały czas dla własnego carry. W ostateczności Hao stał się bardzo silny i doprowadził drużynę do zwycięstwa w 60 minucie.

Gra #2:

c9newbee_g2

Cloud 9 zauważyło silną Spectre w wykonaniu NewBee i postanowiło wykorzystać ją we własnej taktyce wraz z Dazzle. Zawodnicy NewBee w przedmeczu wyglądali na bardzo zdecydowanych, mieli ułożony plan picków i banów od początku do końca bez zawahania. Kiedy nadeszła faza gry zdobywali zabójstwo po zabójstwie, wieże po wieży. Mieli ogromną inicjatywę, jedyną nadzieją dla C9 był EternalEnvy z Radiance na Spectre, jednak osiągnął ten etap zbyt późno, i w rezultacie nie miało to większego wpływu na rozgrywkę. NewBee maszerowało powoli do przodu – budowanie przewagi w złocie i doświadczeniu, trzymanie kontroli mapy, pozyskiwanie kolejnych wież, zabójstwo po zabójstwie. Zwycięstwo nadchodziło powoli, a mecz zakończył się w 40 minucie bez większej sensacji.

NewBee po stracie wielkiego kapitana Xiao 8, wraz z Rabbitem pokazuje, że jest nadal w formie i może sięgać po kolejne zwycięstwa na prestiżowych zawodach.

Źródło: gosugamers.net

Zapraszam do dyskusji na forum.

Aktualizacja: aktualnie po niespodziewanych zwycięstwach trwa finał F4F Łódź Dota 2: Ogórki Kiszone kontra Bezprawie. W półfinalach odpadli faworyci tacy jak: Team Authentic (Ja Pasta) i BeneD+5. Stream: tutaj.

PODZIEL SIĘ