Emocje już opadły, a pierwszy lan prowadzony przez ekipę Dota2.pl za nami – przyszedł czas na podsumowanie turnieju Acer All-Stars Dota 2, który odbył się w miniony weekend podczas IEM Expo w Katowicach, na stoisku firmy Acer.

Dla nas IEM rozpoczęło się już w środę – od rozstawienia komputerów, ich konfiguracji i położenia sieci od zera. Pierwsze rozgrywki w Dota 2 zaczęły się w piątek – od 13 wystartowaliśmy z pierwszym turniejem 1 vs 1 Solo Mid, do którego zgłosiło się 29 osób. Gra toczyła się o sprzęt gamingowy od Razera – słuchawki oraz myszki. Graliśmy drabinkę w trybie BO1, z trzema postaciami w puli – gracze banowali po jednej. Kolejne turnieje cieszyły się jeszcze większą popularnością – musieliśmy przygotować listy rezerwowe, a walka była zacięta. O tym, że dla Dota 2 jest miejsce na imprezach świadczyło zachowanie i komentarze graczy, którzy przez cały weekend przychodzili z pytaniami o kolejne otwarte rozgrywki. W sumie rozdaliśmy sześć sztuk sprzętu od Razera – zwycięzca wybierał pomiędzy myszką a słuchawkami, drugie miejsce dostawało to, co zostało w puli. Dla miejsc 3 i 4 przygotowaliśmy zestawy fantów oraz koszulki.

Sobota to pierwszy dzień zawodów All-Stars. Godzinne opóźnienie spowodowane było przez niespodziewany update Windowsa 8.1 na jednej z maszyn, ale przez cały weekend był to jedyny poważniejszy problem natury technicznej, z jakim musieliśmy się zmierzyć. Rozgrywki szły sprawnie – NLNS przegrało z zespołem Crucial Team (czyli świeżo przemianowanym B+5), a skład Wezyra, ku zaskoczeniu wielu, gładko pokonał zespół mnicka. Jako ostatni mecz  dnia rozegraliśmy finał WB, gdzie Crucial ograło, po zaciętej walce, BRD SRC.

Niedzielę niestety również zaczęliśmy od opóźnienia – tym razem z winy graczy. Po dotarciu na miejsce kompletu graczy na pierwszy ogień poszedł mecz o wszystko w LB – crinkZ vs NLNS. Ponownie gry były bardzo równe, a mecz zakończył się wynikiem 2:1 – chłopaki z NLNS pożegnali się z rozgrywkami. Krótko potem BRD SRC powtórzyło osiągnięcie z soboty, rozprawiając się ze składem mnicka. W wielkim finale Crucial Team zdawał się być faworytem – w pierwszej grze bezproblemowo ograli skład prowadzony przez Wezyra. W drugiej – nie byli w stanie. Po długiej batalii skład prowadzony przez robertg9 nie był w stanie zniszczyć towerów T3, a BRD SRC zniwelowało kilkunastotysięczny deficyt złota i ostatecznie wygrało grę. W grze numer 3 Crucial zdecydowało się na szybki push z Drow Ranger na czele i tym razem BRD SRC nie było w stanie zatrzymać ich marszu – finał zakończył się wynikiem 3:1 (Crucial zaczynało z 1 mapą przewagi).

Klasyfikacja końcowa turnieju Acer All-Stars Dota 2:

1. Crucial Team (Nemerianos, taboo, Tetius, maciekg9, robertg9)

2. BRD SRC (Molex, Kacor, Faraon, Paczek, Wezyr)

3. crinkZ (mnick, gasior, 13eer, nomore, Elmes)

4. NLNS (CJK, Alrightny, NoDy, Shadi, Jimmy)

 

Do dyskusji na temat turnieju zapraszamy na forum. Do zobaczenia na następnych turniejach organizowanych przez Dota2.pl!

PODZIEL SIĘ