okuu5n

Do startu The International 5 pozostało raptem kilka dni, tymczasem Valve ogłosiło najbardziej interesujące informacje dotyczące najważniejszego wydarzenia w Dota2 w tym roku.

W TI 5, w przeciwieństwie do jego wcześniejszej edycji, udział wezmą aż dwie drużyny z „wildcard qualifier”. Ten miniturniej rozegrany zostanie 26. lipca w formie grupy – o dwa czołowe miejsca powalczą CDEC Gaming (Chiny), MVP Pheonix (region SEA), Team Archon (Ameryka) oraz Vega Squadron (Europa).

Szesnaście drużyn, które wezmą udział w Main Evencie podzielone zostanie na dwie grupy. W obrębie jednej grupy każda drużyna zagra z każdą z pozostałych dwie mapy, po zakończeniu wszystkich spotkań cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły rozpoczną fazę playoff w górnej części drabinki, pozostałe cztery trafią do dolnej. Fazę grupową zaplanowano na 27-30 lipca.

Faza playoff rozpocznie się 3. sierpnia i potrwa do 8. Wszystkie mecze poza pierwszą rundą dolnej części drabinki (BO1) zostaną rozegrane do dwóch wygranych map, finał zaplanowano jako BO5.

W momencie pisania tego tekstu pula nagród TI5 wynosi około $16 800 000, a dla zwycięzcy przewidziano około $6 milionów dolarów!

TI Prizepool 18.17

Źródła: gosugamers.net & dota2.com

PODZIEL SIĘ