blog_team_registration

Twórcy Dota2 ujawnili w notce na blogu dota2.com garść szczegółów na temat nadchodzącej serii turniejów. Same Majors mają stanowić nową jakość – cztery duże turnieje rozgrywane w różnych częściach świata z punktem kulminacyjnym w postaci The International na czele.

Oto czego dowiedzieliśmy się na temat pierwszego z The Majors:

  • turniej główny zostanie rozegrany w Europie w listopadzie
  • przed turniejem głównym zostaną rozegrane otwarte kwalifikacje (6-9.10) i następujące po nich regionalne kwalifikacje (10-13.10)
  • w otwartych kwalifikacjach może zagrać każda drużyna, która wyrazi taką chęć; dwie najlepsze z każdego regionu zagrają w kwalifikacjach regionalnych; ilość drużyn, która awansuje z nich do głównego turnieju nie jest jeszcze znana
  • bezpośrednie zaproszenia do turnieju głównego i regionalnych kwalifikacji zostaną ogłoszone piątego października

Co jest nowością na scenie Dota2, każda drużyna, która chce być brana pod uwagę w kontekście potencjalnego zaproszenia do kwalifikacji/turnieju głównego musi wcześniej zarejestrować się na wskazanej stronie. Dodatkowo każda zmiana w składzie takiej drużyny – mająca miejsce po piątym września – wykluczy takowy zespół z grona bezpośrednio zaproszonych i zmusi do brania udziału w otwartych kwalifikacjach.

PODZIEL SIĘ