TheDefense - 1

Po ponad dwóch latach przerwy powraca jedna z przełomowych imprez w historii Dota 2 – The Defense. Organizowany przez joinDOTA turniej po raz pierwszy został rozegrany w 2011 roku, a jego ostatnia – czwarta – odsłona miała miejsce dwa lata później.

Najnowsze wcielenie The Defense będzie jego piątą edycją. Podstawowa pula nagród turnieju to $75 000; liczba ta niewątpliwie wzrośnie, gdyż część zysków z biletów pozwalających oglądać imprezę zostanie dodana do wspomnianej puli (w sklepie Dota2 do wyboru jest sam bilet, jak i paczka zawierająca bilet plus przedmioty kosmetyczne <na razie niedostępne>).

W turnieju udział weźmie 18 drużyn. Rozgrywka w The Defense zostanie podzielona na 4 fazy. Pierwsza z nich wystartuje już w ciągu najbliższych dni. Format turnieju przedstawia się następująco:

  • Faza pierwsza: Dwanaście drużyn gra w dwóch grupach, sześć przechodzi do następnego etapu.
  • Faza druga: Sześć drużyn z pierwszego etapu jest ponownie dzielone na dwie grupy, do nich dołącza kolejne sześć zaproszonych zespołów.
  • Faza trzecia i czwarta: Szczegóły nie zostały jeszcze ogłoszone, wiemy na pewno, że najpierw zostaną rozegrane playoffy, a na końcu LANowy finał.

Z duża przyjemnością możemy ogłosić, że wśród drużyn, które zostały zaproszone do pierwszej fazy znajduje się rodzime Team Alternate. TD będzie jednym z największych turniejów w jakim ATN weźmie udział, a to oznacza że w ciągu najbliższych dni czekają nas spore emocje związane z występem rodaków.

Nie znamy jeszcze dokładnej rozpiski konkretnych meczy i ich dat, ale wiemy na pewno że w grupie z Polakami zagrają:

  • 5Jungz: MATUMBAMAN, FATA-, MinD_ContRoL, JerAx, KuroKy, rmN-
  • Danish Bears: NoiA, HeStEJoE-RoTTeNNoiA, Ace, Døden, Ryze, AngeL
  • Lemondogs: Chrillee, eskillz, eresloco, Steffstyle, Frigoleet
  • newteam123123: fn, yoky-, Sedoy, NoFear, Goblak, Boo1k
  • ScaryFaceZZZ: RAMZES666, GeneRaL, State21, Ecnart, Sh4dowehhh, Cheshir, Pasha_invoker

Najświeższe informacje dotyczące polskich występów znajdziecie na naszej stronie głównej, jak również na naszym fanpage’u na FB – dota2pl. Spodziewajcie się również polskojęzycznej relacji z turnieju w wykonaniu Alkorna/shiru na naszym kanale twitch.tv – dota2pl.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ