W miniony weekend w Szanghaju odbyły się finały trzeciego sezonu Starseries – turnieju współorganizowanego przez Starladder oraz i-League. W emocjonujących zawodach górą było [flag country=eu] Team Liquid, które udowodniło swoją wartość pokonując nową nadzieję z Chin – [flag country=cn] Vici Gaming J.

Na placu boju w Szanghaju stawiło się osiem zespołów, które walczyły o pulę aż $300,000. Czarne konie, zaskoczenia, upadający faworyci – tego w miniony weekend nie brakowało. Zaczęło się już od fazy grupowej, gdzie z zawodami pożegnało się [flag country=eu] Team Secret (przegrali swój decydujący mecz z drużyną z Filipin – [flag country=ph] TNC Pro Gaming), [flag country=cn] Wings Gaming oraz [flag country=us] Digital Chaos.

W drabince doszło do arcyinteresującego spotkania pomiędzy mistrzami z Bostonu – [flag country=eu] OG oraz, jak nazwałem ich powyżej, nową nadzieją z Chin – [flag country=cn] VG.J. Patrząc na ich ostatnie występy oraz ogólną kompozycję zespołu, to zawodnicy z Europy byli faworytami w tym starciu – ale prowadzeni przez rOtk gracze pokazali pazur. Ze świetnej strony zaprezentował się Freeze, młodzieniec, o którym wiadomo bardzo niewiele – pojawił się właściwie znikąd – bez poważnej przeszłości w pro teamach, bez wielu kontaktów, około 8000 solo MMR – nawet sam menedżer zespołu w wywiadzie powiedział, że mało o nim wie. Po tym starciu możemy jasno stwierdzić, że jest strasznym katem, potrafi świetnie snowballować Strom Spiritem oraz farmić jak robot używając Naga Siren.

Pomimo całego hajpu, swojej widowni oraz rosnących wobec nich oczekiwań panowie ze wschodu w finale nie mieli wiele do powiedzenia. Pierwsza gra rzeczywiście odbyła się pod ich dyktando, ze świetnym draftem skupionym wokół fenomenalnego Lifestealera Aggressifa oraz Snipera od Freezea, ale później to KuroKy odpalił silniki. Najpierw [flag country=eu] Liquid, grając zgrabnie leśną Enigmę zamknęło grę w 24 minuty, następnie Matu i spółka dali taki występ RAT DOTO, że gdzieś na północy Bulldog musiał uśmiechać się mimochodem, a ostatni akt tej sztuki należał do (anty)czarodzieja z Kielc – Miracle- dostał w swoje ręce Anti Mage na midzie i nie wpuścił piłki nawet na sekundę. Na wyróżnienie zasługuje też najnowszy nabytek zespołu – GH – który zagrał fenomenalne gry, wygrywając wraz z [flag country=eu] Liquid swój drugi lan.

Klasyfikacja końcowa StarSeries S3:

1. [flag country=eu] Team Liquid (MATUMBAMAN, Miracle-, MinD_ControL, GH, KuroKy) – $130,000
2. [flag country=cn] Vici Gaming J (Aggresif, Freeze, rOtk, fy, Fenrir) – $60,000
3-4. [flag country=ph] TnC Pro Gaming / [flag country=eu] OG$30,000

Tak dobry występ [flag country=eu] Liquid z pewnością zapewni im bezpośrednie zaproszenie na zbliżajacy się Major w Kijowie – [flag country=cn] VG.J też może na to liczyć. Po turnieju pod dużym znakiem zapytania stoi invite dla [flag country=eu] Team Secret – raczej możemy spodziewać się, że zobaczymy ich w zamkniętych kwalifikacjach.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ