Weteran sceny i była gwiazda [flag country=ua] Natus Vincere wraca w dość nietypowych warunkach bo jako filar drużyny zbudowanej od zera. Drużyny za którą stać będzie klub piłkarski z rosyjskiej ligi (!) – Anży Machaczkała.

Decyzja o ekspansji klubu sportowego w rejony esportu staje się coraz popularniejszym ruchem (co prawda jak na razie najczęściej są to dywizje FIFA) – na taki krok zdecydowały się m.in. tak znane marki jak [flag country=de] FC Schalke, [flag country=nl] PSV Eindoven czy [flag country=fr] Paris Saint-Germain.

Dla samego [flag country=ua] Alexandra będzie to powrót do profesjonalnego grania po prawie rocznej przerwie. XBOCT, po pięciu latach spędzonych w [flag country=ua] Natus Vincere pojawiał się w innych drużynach, ale nigdzie nie zagrzał dłużej miejsca by ostatecznie zniknąć na jakiś czas ze sceny.

Nie znamy jeszcze nikogo z pozostałej czwórki, która ma skompletować nową drużynę Alexa, wiemy jedynie że samego XBOCT‚a będziemy mogli zobaczyć jako standin w BMF w trwających właśnie otwartych kwalifikacjach do Kiev Major.

Warto dodać, że na swoim Twiterze V1lat wspomniał, że budżet Anży przekracza znacząco możliwości finansowe większości organizacji esportowych, możliwe więc że nicki jakie zasilą drużynę będą pierwszoligowe.

Jak dokładnie będzie nazywać się drużyna oraz kto ostatecznie ją utworzy? Sami jesteśmy bardzo ciekawi i niezwłocznie Was poinformujemy gdy te informacje ujrzą światło dzienne.

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ