Major w Kijowie zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem najbardziej zasłużona dla Doty na Ukrainie drużyna ogłasza zmianę w swoim składzie. Jak podaje strona [flag country=ua] Natus Vincere, zespół pożegnał się dziś z [flag country=de] Romanem rmN- Paley’em,  jednocześnie witając na jego miejsce powracającego do składu [flag country=ru] Akbara SoNNeikO Butaeva.

Powód tej zmiany należy do tych najbardziej prozaicznych i najczęstszych jednocześnie – rozczarowujące wyniki zespołu w ostatnich miesiącach, ze wskazaniem na niepowodzenia w eliminacjach do DAC 2017 oraz wspomnianego wcześniej Majora. Szczególnie brak awansu na tę drugą imprezę, biorąc pod uwagę iż byłby to rodzinny grunt [flag country=ua] Na’vi i jednocześnie pierwszy turniej tej klasy w tym regionie, musi być sporym rozczarowaniem dla organizacji.

Podczas przeszło roku występowania w barwach [flag country=ua] Na’Vi w latach 2015-2016 [flag country=ru] Sonneiko było powszechnie chwalony i uważany za jeden z ówczesnych filarów drużyny, niemniej zespół po rozpadzie swego najsłynniejszego składu z czasów TI 3 nie mógł i nadal nie może ponownie przebić się do czołówki światowej Dota. Obecna odsłona teamu mimo pokładanych nadziei i przyzwoitych gier również wciąż nie ma sukcesów na swoim koncie. Co prawda należy pamiętać, że ten skład gra ze sobą raptem niecałe pięć miesięcy, ale wraz z upływem czasu rosną oczekiwania, a cierpliwość fanów zmęczonych rozczarowaniami wystawiana jest na co raz to większą próbę.

Co dalej z jedną z najpopularniejszych drużyn Dota 2 na świecie? Obecnie zespół ma w planie bootcamp w Kijowie i celuje w awans do zbliżających się EPICENTER i siódmej już edycji The Summit, a pierwszy mecz nowego składu odbędzie się już jutro z [flag country=ru] Effect.

Pełne oświadczenia zainteresowanych i oryginalne ogłoszenie znajdziecie tutaj.

Obecny skład [flag country=ua] Na’Vi prezentuje się następująco:

  • [flag country=ua] Daniel Dendi Ishutin
  • [flag country=ua] Viktor GeneRal Nigrini
  • [flag country=se] Per Anders Olsson Pajkatt Lill
  • [flag country=ru] Akbar SoNNeiko Butaev
  • [flag country=dk] Malthe Biver Winther
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ