Dość rzadko zdarza się by drużyna była w stanie obronić zwycięstwo w kolejnej edycji danego turnieju. Ta niewątpliwa sztuka udała się [flag country=eu] Team Liquid, które w wielkim finale EPICENTER 2017 pokonało faworyzowane przez analityków [flag country=us] Evil Geniuses.

Co ciekawe aż pięć drużyn zagrało w obu dotychczasowych edycjach EPICENTER, w tym obaj wczorajsi finaliści. Trzech graczy z wczorajszego, zwycieskiego składu [flag country=eu] Liquid świętowało sukces także w zeszłym roku: [flag country=fi] MATUMBAMAN, [flag country=bg] MinD_ContRoL oraz [flag country=de] KuroKy, w przypadku [flag country=us] EG tylko [flag country=pk] Suma1l wystąpił na obu edycjach imprezy.

Oprócz $250,000 dla zwycięzców, wygrana w EPICENTER jest istotna w kontekście potencjalnego zaproszenia do zbliżającego się TI. Obecna pora roku jest pod tym względem bardzo gorąca i każdy dobry występ może zaoszczędzić danej drużynie przebijania się przez (bardzo trudne w przypadku Europy) regionalne kwalifikacje.

Ciekawym akcentem pobocznym wczorajszego dnia był rozegrany przed wielkim finałem mecz komentatorów angielskojęzycznych kontra ich rosyjskojęzyczni odpowiednicy. Całość komentowana była przez duo [flag country=dk] N0tail i [flag country=il] Fly w języku angielskim, a lokalnych fanów zabawiali [flag country=ua] Dendi i [flag country=ua] Resolut1on. Jak przebiegał ten nietypowy mecz możecie zobaczyć tutaj.

Końcowa klasyfikacja EPICENTER 2017

  • 1. [flag country=eu] Team Liquid $250,000
  • 2. [flag country=us] Evil Geniuses $100,000
  • 3./4. [flag country=eu] Team Secret / [flag country=cn] LGD.Forever Young $40,000
  • 5./6. [flag country=cn] Invictus Gaming / [flag country=ru] Virtus.pro $20,000
  • 7./8. [flag country=eu] OG / [flag country=us] Planet Odd $10,000
  • 9./10. [flag country=ua] Natus Vincere / [flag country=ph] Clutch Gamers $5,000

Co przyniesie rozpoczynający się właśnie tydzień? Dwie kolejne imprezy na których mogą ważyć się losy zaproszeń na zbliżające się TI: The Summit 7 oraz pierwszą edycję Galaxy Battles. A już dzisiaj 19. edycję ProDota Cup rozpocznie [flag country=pl] Team Singularity. Ich rywalem będzie ich regularny oponent – [flag country=dk] Danish Bears. Zapraszamy do oglądania tego meczu na naszym kanale twitch.tv, start około godziny 20:00!

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ