Main Event The International 2017 nabiera tempa. Za nami dwa dni pełne emocji i  pierwsze sześć eliminacji, z czego dwie miały miejsce wczoraj. Trzymajmy się jednak chronologii; wczorajszy wieczór rozpoczął się od dwóch meczy górnej drabinki: najpierw LGD.Forever Young zmierzyło się z TNC Pro Team, tuż po nich na scenie pojawiła się siostrzana chińska drużyna – LGD Gaming, które zagrało z Virtus.pro.

Spotkania te miały zgoła odmienny przebieg. LFY mimo zaciętego oporu Filipińczyków w pierwszej grze, zdawało się cały czas kontrolować rozgrywkę. Po nieco wymęczonej pierwszej mapie, drugie zwycięstwo przyszło Chińczykom całkiem łatwo, a komentatorzy i analitycy na miejscu wskazywali na mocny outdraft dokonany na TNC.

Zdecydowanie inaczej wyglądało spotkanie LGD Gaming z Virtus.pro. Rosyjski zespół grał jak w transie, obejmując zdecydowane prowadzeniu na obu rozegranych mapach. Chińczycy zdawali się nie mieć absolutnie żadnego pomysłu na przeciwstawienie się ostatniej niechińskiej drużynie w górnej drabince i dwukrotnie drastycznie polegli, co łącznie trwało niecałe 55 minut.

Zdecydowanie najbardziej wyrównaną wczorajszą serią był mecz Team Secret z Team Liquid. Starcie dwóch kapitanów mających na swoim koncie zwycięstwo w TI (odpowiednio Puppey dla Secret i Kuroky dla TL) rozegrało się w trzech aktach. Zaczęło się od niemałej niespodzianki, kiedy to Secret w raptem 27 minut ustawiło wynik serii na 1:0, niemal całkowicie wyłączając grającego Puckiem Miracle- z gry. W dwóch kolejnych rozgrywkach ta sztuka zdecydowanie się nie udało, ba, w obu Miracle- zginął łącznie JEDEN raz, dwukrotnie przodując w ilości zdobytej farmy.

Ostatnia rozegrana wczoraj seria okazała się jednocześnie być największą niespodzianką wieczoru. Dwie mapy wystarczyły by Team Empire (które, przypomnijmy, gra ze stand-inem w osobie Resolut1on) wręcz zdemolowało lokalnych faworytów postaci EG, które tym samym zakończyły rywalizację w turnieju klasy Major poza top 8, co w historii tej drużyny niemal się nie zdarza.

Nie była to jedyna niespodzianka wczorajszego dnia (choć dla wielu pewnie największa). Ku sporemu zaskoczeniu publiki zgromadzonej w Key Arena (a także rozczarowaniu znacznej jej części oczekującej Half Life’a 3) Valve ogłosiło swój nowy projekt – grę karcianą osadzoną w świecie Dota 2. Jak na razie o samym tytule nie wiadomo niemal nic, nazywa się Artifact, tu możecie zobaczyć jego teaser, a tu mamy nadzieję publikować najświeższe informację na temat tego intrygującego tworu.

Aktualna drabinka Main Eventu The International 2017 prezentuje się następująco:

Dziś do rozegrania zaplanowano kolejne cztery spotkania:

  • Dolna drabinka:
    • 19:00 OG vs TNC Pro Team
    • 22:30 LGD vs Digital Chaos
  • Górna :
    • 1:00 Newbee vs Invictus Gaming
    • 4:00 LGD.FY vs Virtus.Pro

Niezmiennie zapraszamy Was do śledzenia naszego Facebooka i wspólnego oglądania naszej relacji na twitch.tv!

Źródło zdjęcia: Dota 2 @ Flickr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ