Na oficjalnej stronie Doty opublikowano wstępny terminarz turniejów, które rozegrane zostaną przez najbliższe kilka miesięcy przy wsparciu Valve. Widnieje w nim aż 27 imprez (!!!), z czego 16 to minory – których pula nagród to zawsze przynajmniej $300,000. Pozostała 11 to majory – w każdym z nich uczestnicy podzielą między sobą przynajmniej $1,000,000. Dodatkowo – tu nowość – w puli każdego minora będzie do rozdania 1 punkt kwalifikacyjny za każdy $1,000 w puli. Podobnie będzie w przypadku majorów przy czym tam przelicznik będzie wynosił 1.5pkt/$1,000.

Owe punkty będą przyznawane każdemu graczowi z drużyn, które zakończą dane rozgrywki w top 4. W tym kontekście ważne jest, że punkty otrzymuje GRACZ (każdy tyle samo), nie drużyna w której gra. W przypadku zmiany drużyny zawodnik zatrzymuje punkty jakie zdobył w tym sezonie. Na koniec sezonu osiem zespółów z najwyższym dorobkiem punktowym (na który składa się suma punktów trzech najlepiej punktujących graczy w drużynie) otrzyma zaproszenia na The International 8 (pozostali uczestnicy tej wieńczącej sezon imprezy zostaną wyłonieni w kwalifikacjach).

Wspomniany plan póki co wypełniony jest połowicznie, znane są daty wszystkich turniejów, ale niektóre lokalizacje i organizatorzy nie zostali podani do publicznej wiadomości. Terminarz, który ma być uaktualniany regularnie znajdziecie tutaj.

W 100% znamy podstawowe informacje dotyczące najbliższych pięciu turniejów zaplanowanych na październik/listopad tego roku, a są to SL & i-League Invitational Season 3, PGL Open Bucharest, ESL One Hamburg, kolejna edycja Dota Pit oraz jeszcze nienazwany minor w Chinach.

Jakże przyjemnie jest przypomnieć nam, że w regionalnych kwalifikacjach pierwszych trzech eventów zobaczymy [flag country=pl] Team Kinguin, a z duża dozą prawdopodobieństwa możemy liczyć na kolejne zaproszenia dla Polaków, co oznacza mnóstwo międzynarodowej doty z polskimi akcentami w nadchodzących miesiącach!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ