W związku z wprowadzonymi przez Valve zmianami w systemie turniejowym aktualizacji uległy także zasady rejestrowania drużyn. System został podzielony na dwie fazy – pierwsza, zakończona 22 września, była okresem w którym gracze mogli opuszczać poprzednie składy, zaś druga, trwająca do 3 października stanowiła czas, kiedy można było rejestrować drużyny i dołączać do nowych składów.

W założeniu system ten miał zablokować graczom możliwość zmiany zdania w ostatniej chwili i zostawiania swojego poprzedniego składu na lodzie. Jednakże, ze względu na brak rejestracji w poprzednim sezonie, [flag country=eu] Tuho na zaledwie kilka godzin przed zablokowaniem składu straciło swojego supporta [flag country=us] DeMoNa. Drużyna nie zniosła tego ciosu i w tej chwili [flag country=de] qojqva, [flag country=se] miCKe, [flag country=se] iNsania oraz [flag country=al] garter pozostają bez składu, zaś [flag country=us] DeMoN zasilił szeregi [flag country=us] Digital Chaos ([flag country=us] mason, [flag country=ph] Abed, [flag country=us]  MSS, [flag country=us] BuLba).

Kolejną niespodziankę przygotowało nam [flag country=se] Alliance, które według Twittera  [flag country=se] Lody nie zdążyło skompletować pięciu graczy. Jeśli jednak wierzyć słowom kapitana, drużyna powróci w przeciągu kilku tygodni. Warto jednak pamiętać, że kolejny okres rejestracji rozpocznie się dopiero na początku roku 2018.

Nie tylko północnoamerykańska filia Digital Chaos przeżywa zawirowania – gracze pozostający w DC.SA wraz z 3 października uformowali nowy skład – White Dragons, pozbawiając się tym samym wygranego w kwalifikacjach miejsca na PGL Open Bucharest i doprowadzając do sytuacji, w której [flag country=br] SG e-sports zagrało z [flag country=pe] Infamous o awans do turnieju. Ostatecznie Peruwiańczycy okazali się lepsi i to ich zobaczymy w Bukareszcie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ