Galaxy Battles powróci w przyszłym roku, tym razem na Filipinach i z kilkukrotnie większą pulą nagród.

Turniej Galaxy Battles II: Emerging Worlds odbędzie się w dniach 15-21.01 w zdolnej pomieścić 60 000 widzów Phillipine Arena w [flag country=ph] Bulacan.

O pulę $1,000,000 oraz 1500 punktów kwalifikacyjnych powalczy 18 drużyn: 8 zaproszonych, kolejne 8 wyłonionych w kwalifikacjach i, co najciekawsze, 2 najlepsze drużyny biorące udział we wcześniej już ogłoszonych New Blood Championships – czysto amatorskim turnieju przygotowanym przez te same organizacje, co Galaxy Battles (Fallout Gaming oraz Purpose Win Entartainment Limited).

Ogłoszono już 4 z 8 zaproszonych składów:

  • [flag country=cn] Newbee
  • [flag country=eu] OG
  • [flag country=ph] TNC ProTeam
  • [flag country=pe] InFamous

O ile pierwsze dwa zaproszenia nikogo nie dziwią, o tyle dwa kolejne mogą być dyskusyjne. Niewątpliwie zrozumiałe jest zaproszenie filipińskiego składu, ale ani oni ani Peruwiańczycy nie mieli jeszcze okazji pokazać się z dobrej strony w tym sezonie – tym bardziej dziwi ich wybór na tak odległą imprezę.

Oprócz tego, dla każdego z 6 regionów – Północna Ameryka, Południowa Ameryka, SEA, CIS, Europa oraz Chiny – odbędą się osobne zamknięte kwalifikacje, w ramach których wyłonione zostanie po jednej drużynie.

Zespoły które zajmą drugie miejsca w regionach Europy oraz Chin powalczą ze zwycięzcami 1. i 2. miejsca we wspomnianym wcześniej New Blood Championships o dwie Dzikie Karty. Warto wspomnieć, że choć już na tym etapie odpadną 2 składy, drabinka nie zakłada żadnych eliminacji na poziomie fazy grupowej. Oznacza to że w ciągu 3 dni głównego wydarzenia organizatorzy będą musieli zmieścić drabinkę na aż 16 drużyn.

Oprócz Doty twórcy imprezy zapowiadają mnóstwo innych atrakcji – tematyczny park rozrywki, strefy odpoczynku, gdzie będzie można spróbować dotowych napojów, a także wydzielony obszar dla lokalnych artystów i muzyków. Szykuje się prawdziwy festiwal dla fanów e-sportu!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ