Nieco w cieniu pierwszego minora sezonu, w Niemczech odbyły się finały strefy EMEA do ROG Masters 2017. Osiem drużyn rozegrało między sobą drabinkę pojedynczej eliminacji, a najlepsza dwójka wywalczyła udział w światowych finałach.

Oczywiście nasza uwaga skupiała się głównie na [flag country=pl] Team Kinguin, które w przeciwieństwie do pozostałej siódemki jako jedyne wywalczyło swój udział w turnieju poprzez kwalifikacje. Polacy na imprezie zaprezentowali się przyzwoicie, choć z pewnością polscy fani liczyli na nieco lepszą końcową lokatę. Zdecydowanie jednak nie mogliśmy narzekać na brak emocji, pomimo mało korzystnych pór rozgrywania meczy. Kinguin mogliśmy zobaczyć w starciach przeciwko dwóm przeciwnikom. Pierwszym z nich było przeważająco skandynawskie [flag country=eu] SFTe-sport, które uległo Polakom 1:2, ale jednocześnie wygrało jeden z najciekawszych base race’y tego roku – co możecie zobaczyć poniżej.

Następnego dnia Kinguin przyszło zmierzyć się ze zdecydowanie mniej wygodnym dla nich rywalem w postaci [flag country=ru] Team Empire, które na ROG Masters zaprezentowało się z fantastycznej strony. Wszystkie trzy zagrane przez Empire spotkania (w tym przeciwko Polakom) zakończyły się wynikiem 2:0 dla potentata strefy CIS. Tym samym Kinguin musiało obejść się smakiem odpadając w półfinale imprezy, a rosyjskojęzyczny zespół pewnie zakwalifikował się do finałów ROG Masters pokonując w finale kwalifikacji [flag country=eu] PENTA Sports (które również zagra dalej).

Szczegóły następnego etapu eventu nie są jeszcze znane – do wyłonienia pozostało trzech z sześciu planowanych uczestniczących drużyn.

Uczestnicy finałów ROG Masters 2017

  • [flag country=ru] Team Empire
  • [flag country=eu] PENTA Sports
  • [flag country=cn] CDEC Gaming
  • Zwycięzca amerykańskich kwalifikacji
  • Zwycięzca kwalifikacji APAC
  • Zwycięzca kwalifikacji APAC

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ