Pierwszy Minor tego sezonu za nami! Rozgrywane w stolicy Ukrainy StarLadder & i-League Invitational 3 otworzyło sezon 2017/2018, przynosząc tym samym pierwsze rozstrzygnięcia na międzynarodowej scenie, a także rozpoczynając wyścig o TI8.

W turnieju mieliśmy okazje zobaczyć 8 zespołów ze wszystkich regionów kwalifikacyjnych. Zdecydowanie największą niespodzianką była dramatycznie kiepska forma zespołów z Chin (Vici Gaming oraz Newbee), które nie były w stanie zwyciężyć w żadnej z ośmiu rozegranych przezeń ośmiu gier!

Przyjemne chwile dostarczyło za to lokalnym fanom [flag country=ua] Na’Vi, któremu tylko jednej wygranej zabrakło do awansu do playoffów. Nie najgorzej zaprezentowało się [flag country=br] SG e-sports, które bardzo sprawnie pokonało Vici Gaming, jednak nie było w stanie nawiązać walki z [flag country=eu] Team Liquid.

Należy jednak zaznaczyć, że na dobrą sprawę walki z Liquid nie był w stanie nawiązać żaden z uczestników SL & i-League Invitational. Zwycięzcy tegorocznego TI wygrali oba swoje grupowe mecze 2:0 – identycznym wynikiem zakończył się także ich półfinał vs [flag country=eu] Secret. W wielkim finale ich przeciwnikiem okazało się rozgrywające świetny turniej [flag country=ph] Mineski. W oczach wielu obserwatorów ostatni mecz imprezy wydawał się być zapewne formalnością, niemniej drużyna [flag country=my] Mushiego zdołała wygrać pierwszą grę tego BO5, co z pewnością dodało emocji kolejnym rozgrywkom. Ostatecznie okazało się jednak, że mimo iż kolejne gry nie były dla Liquid łatwe to [flag country=de] Kuroky i spółka nie oddali już żadnego punktu wygrywając  pierwszy LAN sezonu 3:1, zdobywając $135,000 oraz 150 Pro punktów.

Klasyfikacja końcowa StarLadder & i-League Invitational Season 3

  • 1. [flag country=eu] Team Liquid $135,000 & 150 Pro pktów
  • 2. [flag country=ph] Mineski $60,000 & 90 Pro pktów
  • 3./4. [flag country=us] compLexity Gaming / [flag country=eu] Team Secret $30,000 & 30 Pro pktów
  • 5./6. [flag country=br] SG e-sports / [flag country=ua] Natus Vincere $15,000
  • 7./8. [flag country=cn] Vici Gaming / [flag country=cn] Newbee $7.500

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ