W miniony weekend zakończył się trwający kilka miesięcy piąty sezon rozgrywek Polish Dota 2 League. Największa liga kraju znów zgromadziła setki chętnych do gry, ale najlepsza mogła być tylko jedna piątka. Tytuł mistrza oraz nagrody rzeczowe – w postaci krzeseł ufundowanych przez sponsora zawodów – otrzymała formacja Panika Gaming.

Skład prowadzony przez Papkinsa przez zawody przebrnął bez najmniejszych problemów. Na start rozgromili drużynę VapeNation, by w finale drabinki wygranych spotkać swojego – w teorii – najgroźniejszego rywala, czyli skład FokChamp. Drużyna raveczka nie była w stanie sprostać rozpędzonemu Supreme, a PG znalazło się w wielkim finale rozgrywek.

Najbardziej zaskakującym rezultatem turnieju był z pewnością mecz „o finał”, gdzie FokChamp podejmowało drużynę 15 MINUT. Po ponad 50-cio minutowej batalii górą był skład 15, i to oni zabezpieczyli top 2 zawodów. Niestety obrońcy tytułu z sezonu czwartego nie wzięli udziału w tej edycji ligi.

Finały odbyły się w studiu e-sport TV w Warszawie, a cała oprawa była bardzo profesjonalnie zorganizowana – czapki z głów. Trzymamy kciuki za to, żeby szósty sezon był równie udany!

Klasyfikacja końcowa Polish Dota 2 League – Sezon 5:

  1. Panika Gaming (Papkins, Molex, Double G, Supreme, Cor Kalom) – krzesła gamingowe Diablo Chairs
  2. 15 MINUT (Andorach, SarcasticSapcio, Randozzz, Siward, LionsAreOrange) – zestawy sprzętu gamingowego
  3. FokChamp (mnick, Infi, raveczek, Junih, luq) – zestawy sprzętu gamingowego
  4. VapeNation (Daft Funk, Sarevub, Dekiel, zynklu, Bambomancer) – zestawy sprzętu gamingowego

Źródło zdjęcia: FB PD2L

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ