World Electronic Sports Games to jedyny w swoim rodzaju turniej, do udziału w którym dopuszczone są tylko jednolite narodowościowo drużyny. Daje to szanse nowym składom na udział w prawdziwym esportowym wydarzeniu, a także możliwość powalczenia o niemałe pieniądze. Finał kwalifikacji poprzedniej edycji, w której brało udział obecne [flag country=pl] Team Kinguin (wtedy grające jeszcze jako [flag country=pl]ALTERNATE aTTaX), odbył się w Kijowie i pojawiły się na nim między innymi takie drużyny jak [flag country=se] Alliance czy [flag country=dk] Danish Bears.

Tym razem format wydarzenia jest podobny – regionalne kwalifikacje online, finały offline w dniach 22-26.11 – tym razem nie w Kijowie, a w Barcelonie! Warto zaznaczyć, że Polska znowu otrzymała osobny slot z kwalifikacji, co oznacza, że na pewno zobaczymy Polaków w Hiszpanii. Co jednak ważne w tym roku – ze względu na kolidujące daty WESG oraz The Perfect World Masters (pierwszego minora w Chinach, na który zakwalifikowali się Polacy) [flag country=pl] Team Kinguin nie weźmie udziału w evencie, co daje szanse innym polskim drużynom na wycieczkę do Hiszpanii!

W Barcelonie swoich sił spróbuje 20 drużyn z Europy, ale tylko 12 z nich poleci na finały WESG w marcu, gdzie będzie miało szanse powalczyć o pulę nagród w wysokości $1,500,000! Jednak sam finał kwalifikacji też może się pochwalić niemałą sumą prizepoola – $92,500, z czego aż $40,000 dla zwycięzcy.

Jak się zarejestrować?

Polskie kwalifikacje ruszają 27.10 o godzinie 19:00. Aby wziąć w nich udział należy:

  • stworzyć konto na stronie WESG
  • połączyć je ze Steamem
  • stworzyć drużynę i zarejestrować ją do turnieju tutaj
  • potwierdzić swoje obywatelstwo wysyłając skany paszportów (szczegółowe informacje jak to zrobić dostępne są na tej stronie)

Czas na zarejestrowanie drużyny macie do 26.10 do godziny 19:00!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ