Po dobrym występie pierwszego dnia, Pingwiny utrzymały wysoką formę i zagrały kolejne dwa dobre mecze.

Pierwszym dzisiejszym przeciwnikiem naszych rodaków było [flag country=ph] Mineski – drużyna, która zaliczyła bardzo dobry początek sezonu, ale pierwszy dzień turnieju w jej wykonaniu nie nastrajał optymistycznie jej fanów. Seria ta zakończyła się remisem, co było wynikiem bardzo przybliżającym Polaków do awansu do playoffów PWM (gra 1, gra 2) .

Finalny spotkaniem dnia i jednocześnie grupy dla [flag country=pl] Kinguin było starcie z [flag country=eu] Team Secret, czyli regionalnym nemesis Polaków. Należy nadmienić, że [flag country=eu] Secret nie gra w Chinach w pełnym składzie – ich midder [flag country=my] MidOne zmuszony był wrócić z Chin do domu w przeddzień startu imprezy. Z racji małego pola manewru w jego miejsce standinuje bardzo utalentowany, choć nie znający angielskiego [flag country=cn] CTY. Nie przeszkodziło to jednak europejskiej drużynie wygrać 2 z 5 zagranych przez nią przed starciem z Polakami gier. Meczu z KGN miał jednak bardzo jednostronny przebieg – Pingwiny potrzebowały nieco ponad 64 minut by dwukrotnie wygrać ze swoimi przeciwnikami (gra 1, gra 2).

Świetna postawa Polaków – 1 wygrany mecz i 3 remisy (czyli bilans 5:3 w mapach) pozwoliła im na zajęcie pierwszego miejsca w ekstremalnie trudnej grupie B, ku niemałemu zdziwieniu niemal wszystkich ekspertów świata Dota 2.

Co teraz? Polacy zagrają w czwartek pierwszą rundę playoffów, a dzięki swemu świetnemu występowi mieli prawo wybrać sobie przeciwnika w pierwszej rundzie spośród drużyn, które zajęły 3. i 4. miejsca w grupie A – czyli odpowiednio [flag country=us] compLexity Gaming i [flag country=ru] Vega Squadron.

Końcowe wyniki obu grup przedstawiają się następująco:

Ostatecznie [flag country=pl] KNG wybrało za przeciwnika [flag country=ru] Vega Squadron, a ich mecz zostanie rozegrany 23. listopada o godzinie 7:00 czasu polskiego. Na razie Polacy mają ponad dwie doby na odpoczynek i przygotowanie się do walki o pierwsze w historii polskie zwycięstwo na międzynarodowym lanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ