Faza playoff Perfect World Masters dla Polaków rozpoczęła się od BO3 przeciwko [flag country=ru] Vega Squadron – przeciwnika, którego sami sobie wybrali. Pierwsza gra potwierdziła słuszność tego wyboru – [flag country=pl] KGN od początku do końca kontrolowało sytuację, ostatecznie wychodząc na prowadzenie w serii po około 40 minutach. W drugiej rozgrywce [flag country=ru] Vega zdecydowała się na ryzykowny last pick Broodmother, który ostatecznie zdecydowanie się opłacił wyrównując wynik serii na 1:1 i sprowadzając kwestię dalszego awansu do BO1. W decydującej grze Polacy nie dali się już zaskoczyć w żaden sposób i spokojnie zwyciężyli, ustalając wynik meczu na 2:1.

W półfinale przeciwnikiem [flag country=pl] KGN było [flag country=cn] Newbee, z którym pingwiny zremisowały wcześniej 1:1 w fazie grupowej. Tym razem jednak, Chińczycy zaprezentowali się znacznie lepiej, rozgrywając dwie bardzo dobre gry, godne miana wicemistrzów TI, grając jak drużyna wyraźnie lepsza.

Porażka z lokalną potęgą zrzuciła Polaków do dolnej części drabinki, ale nie oznacza końca ich przygody z Perfect World Masters.  [flag country=pl] KGN ma już zagwarantowane top 6 turnieju, a do gry powróci jutro około 6:00, gdzie przyjdzie im zagrać ze zwycięzcą meczu [flag country=us] compLexity vs [flag country=ph] Mineski – ewentualna wygrana będzie oznaczać top cztery imprezy i pierwsze pro punkty w sezonie!

Obecnie drabinka Perfect World Masters przedstawia się następująco:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ