Niemal cztery miesiące minęły od kiedy ostatni raz mogliśmy oglądać tag [A] w oficjalnych meczach. W końcu, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie Dota 2 ogłosiła wczoraj kolejny skład, który spróbuje nawiązać do lat świetności drużyny, która zapisała się w historii gry wygrywając kilkanaście różnych imprez, w tym przede wszystkim pamiętny The International 2013.

O ile nie było to ostatnie międzynarodowe trofeum [flag country=se] Alliance, o tyle z pewnością ostatnie dwa lata nie dawały powodów do satysfakcji fanom drużyny. Szereg zmian kadrowych notorycznie nie przynosił oczekiwanych rezultatów, a w ostatnich miesiącach [A] ledwo ocierało się o tzw. tier 1 światowych drużyn. Po kilkudziesięciu dniach przerwy kapitan drużyny i członek składu wygrywającego The International 3 – [flag country=se] Jonathan Loda Berg ogłosił kolejną próbę reanimacji drużyny przedstawiając skład, który będzie reprezentował organizację w trwającym sezonie 2017/2018.

Podobnie jak w przeszłości, obecna odsłona [flag country=se] Alliance składać będzie się niemal z samych Szwedów, z wyjątkiem jednego Norwega.

Skład [flag country=se] Alliance na sezon 2017/2018:

  • [flag country=se] Jonathan Loda Berg (kapitan) (pozycja 1)
  • [flag country=se] Michale miCKe Vu (2)
  • [flag country=se] Samuel Boxi Svahn (3)
  • [flag country=se] Aydin iNSaNiA Sarkohi (4/5)
  • [flag country=no] Tomy Taiga Le  (4/5)

Poza [flag country=se] Loda, który w [A] gra od jego powstania, wszyscy pozostali zawodnicy są relatywnie mało znani i niedoświadczeni, choć na pewno nie całkiem anonimowi dla wnikliwych obserwatorów sceny. [flag country=se] mickE i [flag country=se] iNsaNiA mogliśmy oglądać jeszcze kilka miesięcy temu w [flag country=eu] Tuho, które było wówczas dość częstym rywalem [flag country=pl] Team Kinguin. [flag country=no] Taiga to nowy nick ST_ST, który był członkiem [flag country=eu] SFTe-sports, a [flag country=se] Boxi to ex-członek [flag country=eu] Evil Corporation, których wczoraj mogliśmy oglądać w starciu z Polakami.

Nowy skład [flag country=se] Alliance to na papierze wielka niewiadoma, ale jeżeli wierzyć zapewnieniom organizacji obecny team sformowany został z myślą o długoterminowej przyszłości, a nie natychmiastowych wynikach. Czy mało doświadczony zespół wytrzyma sporą presję wynikającą z tytułu grania pod jedną z najsłynniejszych marek w świecie Dota? Z pewnością wielu fanów obrony starożytnych zadaję sobie to pytanie. Odpowiedzi jednak nie poznamy zbyt prędko – na ten moment nie wiadomo kiedy po raz pierwszy zobaczymy nowe [A] w akcji.

ŹRÓDŁOthealliance.gg
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ