W drugim dniu rozgrywek na The Summit 8 nie brakowało emocji, pomimo iż tym razem [flag country=pl] Team Kinguin odpoczywało od grania. Wszystko za sprawą serii pomiędzy ich rywalami z grupy B – [flag country=us] compLexity Gaming oraz [flag country=us] Evil Geniuses.

Każdy wynik w tym spotkaniu, oprócz 3:0 dla którejkolwiek z drużyn, gwarantował [flag country=pl] KGN awans to fazy playoff imprezy. Początkowo przebieg tej serii wskazywał na gładkie zwycięstwo [flag country=us] Evil Geniuses, które bardzo przekonująco wygrało pierwszą i drugą grę. Widmo tiebreakera unosiło się w powietrzu także od początku ostatniej rozgrywki pomiędzy amerykańskimi drużynami. Jednakże, w okolicach 20 minuty spotkania [flag country=us] compLexity Gaming nabrało wiatru w żagle i trio Drow Ranger, Shadow Fiend oraz Winter Wyvern (grana jako core!) zaczęło rozprawiać się z raxami przeciwników, jeden po drugim. Ostatecznie nawet [flag country=pk] Suma1l grający Medusą wspomagającą się Divine Rapierem, nie był w stanie obronić swojego teamu przed kolejnymi falami Mega Creepów i [flag country=us] coL urwało ostatnią mapę swym rywalom, dając sobie szansę na awans do następnej fazy imprezy i gwarantując ten przywilej Polakom.

Pozostałymi rozegranymi wczoraj spotkaniami były dwa mecze grupy C. W pierwszym z nich świetną formę pokazało [flag country=us] OpTic Gaming, które wręcz rozbiło rozstawione wcześniej [flag country=cn] LGD 3:0. Serią kończącą drugi dzień The Summit 8 było starcie [flag country=us] OpTic z [flag country=my] Fnatic, które 2:1 wygrali Ci ostatni, zapewniając sobie dobrą pozycję przed ich ostatnim meczem w grupie.

Dziś zaplanowano rozegranie trzech ostatnich meczy fazy grupowej, które znajdziecie w tabeli poniżej. W sobotę rozegrany zostanie tzw. Wild Card, a [flag country=pl] Team Kinguin w akcji zobaczymy ponownie w niedzielę, kiedy to odbędą się playoffy imprezy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ