W ubiegły weekend rozegrano pierwszy tegoroczny Minor – Captain’s Draft 4.0. Organizowany przy współpracy Dota Cinema i MoonduckTV turniej, jak sama nazwa wskazuje, rozegrany został w trybie Captain’s Draft, co niezmiennie, od lat jest ewenementem na profesjonalnej scenie Dota 2.

Czwarta edycja imprezy była pierwszą, która mogła poszczycić się prestiżowym tytułem Minora, co wiąże się z $300,000 w gotówce i 300 punktami kwalifikacyjnymi do TI8. W Waszyngtonie, DC zmierzyło się osiem drużyn z całego świata, z czego dwie ([flag country=eu] Team Secret oraz [flag country=us] Evil Geniuses) zaproszone przez organizatorów.

Trwający cztery dni turniej dostarczył sporo wrażeń fanom Dota, a ich kulminacją był wczorajszy wielki finał pomiędzy [flag country=eu] Team Secret a [flag country=cn] Vici Gaming. Vici, które powoli wraca do światowej czołówki stawiło zaciekły opór obecnym liderom Dota 2 Pro Circuit. W serii BO5 rozegrano wszystkie możliwe gry, ale w finałowym starciu to [flag country=eu] Team Secret stylowo pokonało Chińczyków przy pomocy Meepo, zagranego przez [flag country=dk] Acea.

Końcowa klasyfikacja Captain’s Draft 4.0:

  • 1. [flag country=eu] Team Secret  $108,000 150 pro pktów
  • 2. [flag country=cn] Vici Gaming $69,000 90 pro pktów
  • 3./4. [flag country=ph] Mineski / [flag country=eu] OG $37,500 30 pro pktów
  • 5./6./7./8. [flag country=br] paiN Gaming / [flag country=us] Evil Geniuses / [flag country=us] compLexity Gaming / [flag country=ru] Team Empire $12,000
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ