Ostatni dzień Galaxy Battles II dostarczył widzom kilku niespodzianek. Pierwszą była bardzo solidna dyspozycja [flag country=ru] Team Spirit i ich wygrana nad [flag country=eu] OG w trzeciej rundzie dolnej drabinki, drugą, zdecydowanie większą, przebieg wielkiego finału imprezy.

 

Od wczoraj na swojego przeciwnika w meczu o mistrzowski tytuł i $200,000 czekało [flag country=us] Evil Geniuses. O przywilej walki z amerykańskim zespołem w ostatnim BO1 zmierzyły się: [flag country=ru] Team Spirit i [flag country=cn] VGJ.Thunder. Chińczycy zdecydowanie nie dali szans graczom rosyjskiej organizacji, kończąc rozgrywkę w niecałe 30 minut.

Tym samym wielki finał (BO5) Galaxy Battles był powtórką finałowego meczu górnej drabinki pomiędzy [flag country=us] EG a [flag country=cn] VGJ.Thunder. Tym razem jednak, spotkanie pomiędzy najlepszymi zespołami turnieju miało zgoła odmienny przebieg. Chińczykom udało się wygrać trzy gry z rzędu, nie oddając przeciwnikom nawet jednej. Pomimo iż wynik wskazuje na całkowitą dominację [flag country=cn] VG, rzeczywistość była zgoła odmienna. Zwycięstwo nie przyszło graczom Państwa Środka łatwo, a na szczególną uwagę zasługuje druga gra finału, siedemdziesięciominutowa bonanza z Tinkerem w rękach [flag country=ca] Arteezyego w roli głównej.

Zwycięzcy GB II i ich trofeum

Ostatecznie jednak Chińczycy byli dzisiaj zespołem o krok przed przeciwnikami, wygrywając $200,000 i swoje pierwsze międzynarodowe trofeum. Końcowa klasyfikacja imprezy prezentuje się następująco:

  • 1. [flag country=cn] VGJ.Thunder $200,000
  • 2. [flag country=us] Evil Geniuses $85,000
  • 3. [flag country=ru] Team Spirit $60,000
  • 4. [flag country=eu] OG $45,000
  • 5./6. [flag country=ph] TNC Pro Team/ [flag country=br] paiN Gaming $35,000
  • 7./8. [flag country=pe] Infamous/ [flag country=id] PG.Barracx $20,000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ