Z pewnością maniacy Doty którzy osobiście wybrali się w niedzielę do Arena of Stars w Gengting nie żałowali swojej decyzji. Grające w finale [flag country=cn] Newbee i [flag country=eu] Team Liquid dostarczyły bowiem widowiska godnego jednej z najmocniej obsadzonych imprez sezonu.

Oczywiście głównym kontekstem tego meczu była okazja rewanżu jaką otrzymali Chińczycy za dotkliwą porażkę w finale zeszłorocznego TI. Szansę tę [flag country=cn] Newbee wykorzystało, choć zdecydowanie nie przyszło im to łatwo. Finaliści wygrywali bowiem gry naprzemiennie, aż do definitywnie ostatniej, piątej gry imprezy, w której po raz kolejny gracze z Azji znaleźli się w swojej strefie komfortu, wybierając: Naga Siren, Disruptor, Ursa, Pit Lord oraz Outworld Devourer.

Trzydzieści sześć minut później było już po wszystkim, pierwsze tegoroczne pro punkty dla [flag country=cn] Newbee stały się faktem, a sami zawodnicy po raz pierwszy od miesięcy uwolnili się od prześladującego ich piętna porażki z [flag country=eu] Liquid.

Klasyfikacja końcowa ESL One Genting:

  • 1. [flag country=cn] Newbee $160,000 oraz 200 pro punktów
  • 2. [flag country=eu] Team Liquid $80,000 oraz 200 pro punktów
  • 3.-4. [flag country=eu] Team Secret / [flag country=us] Evil Geniuses $40,000 oraz 200 pro punktów
  • 5.-6. [flag country=cn] Vici Gaming / [flag country=ru] Virtus.pro $20,000
  • 7.-8. [flag country=cn] VGJ.Thunder / [flag country=ua] Natus Vincere $8,000
  • 9.-12. [flag country=us] compLexity Gaming / [flag country=my] Fnatic / [flag country=ph] TNC Pro Team / [flag country=ph] Mineski $4,000
  • 13.-16. [flag country=eu] Planet Dog / [flag country=br] SG e-sports / [flag country=eu] PENTA Sports / [flag country=cn] LGD.Forever Young $2,000

Bardzo prawdopodobne, że już niedługo doczekamy się następnego aktu tej zaciętej rywalizacji; obie drużyny zagrają na startującym za kilka dni StarLadder & i-League Invitational Season 4, gdzie zobaczymy także [flag country=pl] Team Kinguin!

 

ŹRÓDŁOFacebook ESL Dota 2
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ