Niedziela w katowickim Spodku upłynęła pod znakiem  ostatecznych rozstrzygnięć na pierwszym w historii, polskim przystanku ESL One. Jako pierwsi na scenie pojawili się gracze Fnatic i Team Liquid, którym przyszło zagrać o trzecie miejsce. Ku uciesze publiczności seria zaczęła się od łatwego zwycięstwa zwycięzców zeszłorocznego TI. Owa łatwość najwyraźniej dodała im sporo pewności siebie, bo w drugiej grze co poniektórzy obserwujący przecierali oczy ze zdumienia –  w akcji mogliśmy zobaczyć Miracle-a na supportującym Bounty Hunterze czy Kurokyego na core-owym Arc Wardenie. Ten mocno eksperymentalny pick w praktyce nie sprawdził się za dobrze – Fnatic potrzebowało niecałych 30 minut by wyrównać stan serii do 1:1.

W trzeciej grze obyło się bez niespodzianek, Liquid zarzuciło wszelkie ekstrawaganckie pomysły i dość pewnie ograli swoich rywali, dopisując do swojej bogatej listy osiągnięć kolejne podium Majora. Tym razem warte było ono $120,000 oraz 225 punktów DPC.

Trofeum dla zwycięzców ESL One.

Głównym punktem finałowego dnia ESL One był oczywiście wielki finał pomiędzy Virtus.pro, a Vici Gaming. Obie drużyna mają już na swoim koncie tryumf w turnieju tej serii, obie też zaliczały się przed turniejem do top 10 Dota 2 Pro Circuit.

Faworytem tego spotkania wydawali się być będący na fali gracze ze strefy CIS i przebieg finału dość szybko te przewidywania potwierdził. VP w finałowym meczu katowickiej imprezy sprawiało wrażenie drużyny lepiej przygotowanej, bardzo pewnej swego i wysoce zdyscyplinowanej. Chińczycy z kolei, mimo sporych starań i stosunkowo dobrej gry wypadli na tle rywali dość blado. Ostatecznie cała seria przebiegła pod dyktando VP, co bardzo ucieszyło zebraną w Spodku publiczność, która zdecydowanie obrała graczy z CIS jako swych faworytów.

Zwycięstwo w polskim Majorze dało rosyjskiej organizacji $400,000 oraz 750 punktów DPC na gracza. Dodatkowe powody do zadowolenia miał RodjER, który został wybrany MVP imprezy, co równa się z dodatkowymi 50,000€ do wydania na samochód marki Mercedes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ