W minioną niedzielę zamknęliśmy zapisy do sezonu #1 ligi dota2.pl. Na nasze zaproszenie do gry odpowiedziało aż 27 drużyn, które zdecydowaliśmy się podzielić na dwie dywizje.

W dywizji 1 zagra 7 drużyn, które udowodniły swoje umiejętności w sezonie zerowym lub wcześniejszych naszych imprezach. Pozostałe 20 zespołów zagra w dywizji 2. Te z nich, które uważają że ich miejsce jest wśród najlepszej siódemki, będą miały szansę tego dowieść – na koniec sezonu najgorsze 2 zespoły pierwszej dywizji zagrają o utrzymanie z najlepszą dwójką niższej klasy rozgrywek.

Jak będą dokładnie wyglądać rozgrywki? Pierwsza dywizja zagra ze sobą grupę z meczami BO2 w formacie każdy z każdym, a na koniec najlepsza dwójka zagra pomiędzy sobą BO5 o tytuł mistrza i 1500 PLN w gotówce. Pokonani nie odejdą z niczym, każdy z nich otrzyma mechaniczną klawiaturę SPC Gear. Dodatkowo MVP finałów otrzyma fotel, także od SPC Gear.

Drużyny w drugiej dywizji zostaną podzielone na 4 grupy, po 5 zespołów każda. Najlepsze dwie z każdej z grup awansują do drabinki SE na 8 zespołów, gdzie każde spotkanie (łącznie z finałem) to BO3. Zwycięzcy otrzymają myszy gamingowe MSI Interceptor DS100 oraz prawo gry z szóstą drużyną pierwszej dywizji, a drudzy na podium otrzymają szansę walki o awans z broniącą się przed spadkiem piątą drużyną dywizji 1.

Terminarz, wraz z wszystkimi datami dotyczącymi sezonu #1 ligi dota2.pl znajdziecie jeszcze dziś na poświęconej jej stronie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ