Polacy okazali się bezapelacyjnie najlepsi w gronie ośmiu drużyn, które wyraziły chęć walki o wyjazd na Ukrainę. By zapewnić sobie awans Team Kinguin potrzebowało tylko trzech meczy, wygrywając wszystkie wynikiem 2:0.

Pierwszym zespołem, który musiał uznać wyższość Pingwinów był Team Loyalty, w którym obecnie gra jedyny na proscenie Polak, poza KGN oczywiście, Filip Fey Musialski.  Drugim przeciwnikiem Kinguin była drużyna reprezentująca jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie Dota 2 – Alliance. Zreformowany niedawno szwedzki skład powrócił do rywalizacji po miesiącach nieobecności, ale jak dotąd bez sukcesów, a w meczu z Polakami dość wyraźnie było widać, że [A] czeka jeszcze sporo treningów jeżeli chcą marzyć o walce ze światową czołówką.

Finałowym przeciwnikiem KGN w walce o wyjazd do Kijowa było Mad Lads, czyli najnowszy twór znanego przede wszystkim jako analityk i caster Synderena. Jego fani nie mieli we wtorkowy wieczór powodów do radości, Polacy zagrali bowiem pewnie, nie dając rywalom zbyt dużo pola do manewru, kończąc całą serię w niewiele ponad 70 minut.

Na Ukrainie Team Kinguin zobaczymy już w drugim tygodniu kwietnia (impreza zostanie rozegrana w dniach 11.-15.04.), a ich rywalami będzie siedem drużyn z całego świata. Dwie z nich – Natus Vincere i VGJ.Thunder zaprosili organizatorzy, a pozostała piątka: FlyToMoon, OpTic Gaming, SG e-sports, LGD Gaming oraz Fnatic wygrały regionalne eliminacje w pozostałych pięciu regionach.

Pula nagród StarLadder ImbaTV Invitational Season 5 to $300,000 oraz 300 punktów DPC, a najlepszy zespół zgarnie aż $135,000 oraz 150 punktów.

 

ŹRÓDŁOFacebook Team Kinguin
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ