O niemałej niespodziance można mówić analizując wyniki zakończonego w miniony weekend chińskiego Majora. Mineski, drużyna w skład w której wchodzą: Mushi, iceiceice, moon, jabz oraz ninjaboogie odniosła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze, pokonując światową czołówkę i zostając mistrzami DAC 2018.

Należy zauważyć, że od początku imprezy reprezentanci regionu SEA prezentowali wysoką formę. Już w grupie Mineski prezentowało się bardzo mocno, zajmując drugie miejsce ze świetnym bilansem 6:1, za niepokonanym w grupie VP. W górnej drabince Mushi i spółka wygrywali kolejno z OpTic Gaming (2:0), Vici Gaming (2:1) oraz LGD Gaming (2:0). W wieńczącym turniej wielkim finale, ich rywalem ponownie był ten ostatni zespół, a ci którzy zdecydowali się wstać wcześnie w sobotę rano by zobaczyć to starcie, z pewnością nie żałowali tej decyzji.

Oba zespoły stanęły bowiem na wysokości zadania dostarczając widzom emocjonującego widowiska. W końcu, po kilku godzinach rozgrywek, ku niezadowoleniu fanów w Szanghaju piąta, decydująca o zwycięstwie gra padła łupem Mineski, które tym samym zgarnęło $370,000 oraz 750 punktów DPC, co na dobre pozwoliło im się włączyć o wyścig po bezpośrednie zaproszenia do TI8.

Zwycięstwo Mineski z pewnością odbije się sporym echem w ich rodzimym regionie. Dota 2 jest bowiem bardzo popularna w SEA, z czego większość fanów z innych części świata nie zdaje sobie sprawy, a sam profil Facebookowy mistrzów DAC 2018 ma aż 1,5 miliona polubień!

 

ŹRÓDŁOFacebook Mineski
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ