Przed Polakami niełatwe zadanie, ale  ewentualny sukces wiąże się z bardzo cenną nagrodą – udziałem w ESL One Birmingham, czyli zaplanowanym na maj Majorze, z milionem  dolarów w puli. Kwestia awansu rozstrzygnięta zostanie w best of five, którego początek zaplanowano na godzinę 18:00 czasu polskiego.

Droga obu drużyn do finału kwalifikacji była krótka – obie zostały rozstawione przez organizatorów w półfinałach i obie bardzo łatwo poradziły sobie ze swoimi przeciwnikami. OG bardzo szybko pokonało w sobotę Final Tribe, a niewiele później Team Kinguin przekonująco pokonało Going In.

W finale eliminacji zdecydowanym faworytem będzie europejski zespół, który mimo rozczarowujących wyników na scenie międzynarodowej (OG zajmuje obecnie 12. miejsce w rankingu Dota Pro Circuit) regularnie wygrywa europejskie kwalifikacje, o ile w takowych startuje. Dodatkowo na niekorzyść Polaków przemawia fakt, iż jak dotąd w oficjalnych meczach nie udało im się wygrać z dzisiejszymi przeciwnikami. Czy ta tendencja ulegnie dziś zmianie? Zapraszamy do wspólnego sprawdzenia na kanale twitch.tv/esl_dota2_pl, start około 18.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ