Ostatnie kilka tygodni było wręcz wypełnione meczami dwóch dywizji ligi dota2.pl. W podstawowej klasie rozgrywek – zwanej drugą dywizją – chęć udziału w rywalizacji wyraziło aż 20 zespołów. Najlepsza ósemka z tego grona awansowała do fazy playoff, gdzie walczono o awans do pierwszej dywizji oraz myszy gamingowe MSI Interceptor DS100. W wielkim finale drugiej dywizji spotkały się zespoły Dota Minus oraz Statek. Górą okazali się ci drudzy, a przebieg tego meczu możecie zobaczyć tutaj.

W pierwszej dywizji z kolei wystartowało siedem zespołów, choć szybko to grono uszczupliła jedna z drużyn, która zdecydowała wycofać się z rozgrywek. W sezonie zasadniczym bezkonkurencyjni okazali się zwycięzcy sezonu zerowego – Silesian Earthshakers, którzy wygrali wszystkie 10 rozegranych spotkań! Tuż za nimi, z bilansem gier 7:3 uplasował się zespół Hop Stanik i to właśnie te dwie ekipy zmierzyły się wczoraj (15.05) w wielkim finale. Ostatecznie spotkanie to nie okazało się tak jednostronne jak podejrzewali niektórzy, ale zgodnie  z przewidywaniami Silesian Earthshakers obroniło swój tytuł, zostając tym samym mistrzami pierwszego oficjalnego sezonu ligi dota2.pl.

Za swoje zwycięstwo SES otrzymali 1500 PLN. Z pustymi rękami nie odeszli też gracze Hop Stanik, którzy w nagrodę otrzymali klawiatury mechaniczne SPC Gear. Zapis video wielkiego finału znajdziecie tutaj, a na stronie ligi w specjalnej zakładce, znajdziecie wyniki wszystkich spotkań rozegranych w pierwszym sezonie.

Drużyna SES, tu po wygraniu LANowego finału sezonu#0.

Do pełnego zamknięcia pierwszego sezonu ligi dota2.pl pozostało wybranie MVP finałów ligi. Gracz, który zostanie nagrodzony tym tytułem otrzyma fotel gamingowy od SPC Gear, a spośród głosujących wylosujemy szczęśliwca którzy otrzyma klawiaturę gamingową od SPC. Więcej informacji, w tym także te dotyczące kolejnego sezonu już wkrótce!

ŹRÓDŁOliga dota2.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ