Bez tytułu

Najlepsze drużyny na świecie, finały w Las Vegas podczas International CES, pula nagród wynosząca 50 000$. Tak zapowiada się kolejny, czwarty sezon D2L sponsorowany przez firmę HyperX.

Nowa odsłona turnieju niesie za sobą wiele zmian w porównaniu do poprzedniej edycji. Większa pula nagród (w 3 sezonie „tylko” 10 000$), większa liczba zespołów (w 3 sezonie 8 drużyn z Ameryki i Europy). Dodatkowo zostało przeznaczone 40 000$ dolarów na dofinansowanie podróży zakwalifikowanym na finały drużynom. Nowością będą również dwie dywizje Wschodnia oraz Zachodnia, w których zobaczymy po 8 zespołów.

Zachodnią dywizję zasilą drużyny z Europy i Ameryki:
se Alliance
ru Virtus.Pro
ua Na’Vi
de mousesports
us Evil Geniuses
us Team Liquid
us Dignitas
eu Fnatic

Wschodnia dywizja składać się będzie z :
cn LGD-Gaming
cn LGD.Int
cn RattleSnake
cn Rising Stars
cn DK
cn Invictus Gaming
cn TongFu
cn Vici-Gaming

W grupie mecze będą rozgrywane w systemie każdy z każdym. Dwa z czterech miejsc na finały lanowe  przypadną drużynom, które wygrają swoje dywizje. O pozostałe dwa bilety powalczą zespoły z miejsc 2-5 w dodatkowej drabince. Rozgrywki grupowe rozpoczną się 14 października, a zakończą  miesiąc później. Same finały zaplanowane są na 7-10 stycznia podczas International CES w luksusowym hotelu Caesars Palace.

Las-Vegas-960-x-420

Warto wywalczyć wyjazd na finały, nie tylko ze względu na Dote 😉 (źródło obrazka).

Myślę że turniej będzie nie lada atrakcją dla wszystkich miłośników Doty na najwyższym poziomie. Ponieważ będzie to pierwszy, tak mocno obsadzony turniej po The International III. Finały tego wydarzenia z pewnością przyniosą nam wiele emocji. Już teraz serdecznie zapraszam na polskie relacje z tego wydarzenia, które odbywać się będą na kanale Twitch Dota2.pl. Kto według Was jest faworytem tego turnieju? Pogdybajmy na naszym forum.

PODZIEL SIĘ