piu7

Sporo zmian czeka nas po wprowadzeniu najnowszego patcha 6.79 do Dota2. Aktualizacja dotyka wiele istotnych elementów, które konkretnie wpłyną na sposób rozgrywania spotkań. Warto również dodać, że po raz w historii Dota2 spotykamy się z sytuacją, gdzie patch nie jest opierany o DotA.

Długą listę zmian otwiera dwuczęściowy nerf buybacka. Po wykupieniu się przez pewien okres czasu nie będziemy mogli zyskać złota (creepy, jungla, etc.), a kolejny respawn będzie trwał dłużej. Ucieszą się offlanerzy ponieważ ten patch ewidentnie boostuje tę linie. Większy zasięg łapania XP, creepy z hardlane’a będą bliżej wieży (przy pierwszej fali) i chyba najważniejsza zmiana – możliwość zyskiwania doświadczenia, gdy przeciwnik będzie czyścił las.

W małą loterię przyjdzie nam zagrać o Roshana, ponieważ jego respawn będzie losowy od 8 do 11 minut po śmierci. Zmiany dotknęły również aegisa. Teraz jeżeli nie zostanie wykorzystany po 6 minucie zwyczajnie uleczy posiadacza, po czym oczywiście zniknie. Warto dodać, że na barakach melee została zwiększona regeneracja do 5, gdzie baraki range zostały znerfione do zerowej regeneracji oraz z 1500 HP do 1200 HP.

Patch dotyka również bohaterów. Tutaj mamy wiele zmian, jedne istotne jak np. możliwość użycia Blink Daggera na Pudge oraz Vengeful Spirit, inne mniej. Z pewnością kolejna aktualizacja Doty, może przynieść nowe rozdanie kart w trybie Captain’s Mode. Być może częściej w grach turniejowych zobaczymy Invokera, Brewmastera czy np. Skywrath Mage’a na środkowej linii. Warto dodać że możliwość ulepszenie kuriera dostępna będzie dopiero po 3 minucie. Przyniesie to niewielką różnicę dla widza, ale istotną dla graczy zmianę w strategii rozgrywania pojedynków na midzie.

Zmian jest naprawdę wiele, a nikt lepiej jak sami gracze ich nie przeanalizuje. Dlatego chciałem serdecznie zaprosić na premierowy odcinek „Pogadanek o Docie„. Już w najbliższą niedzielę (20.10) o 20:00 na kanale Twitch Dota2.pl.  Moimi gośćmi będą Mu7trak, Gąsior oraz srdl.  Porozmawiamy o tym co patch 6.79 wniesie do Dota2. Jakich zmian będziemy mogli oczekiwać w samej rozgrywce czy jakich bohaterów częściej zobaczymy w CM.

Jak zawsze zachęcamy do dyskusji na naszym forum.

PODZIEL SIĘ