Firma Valve w końcu odpowiedziała społeczności Dota 2 na pytanie, które gracze zadawali (różnym producentom) od dłuższego czasu – Co z Diretide?

no-diretide

Po przyznaniu się do podwójnego błędu (1. Brak eventu Diretide; 2. Brak dyskusji ze społecznością na ten temat), poznaliśmy następujące przyczyny:

  • „Pracujemy nad dużą aktualizacją i wszystko wskazywało na to, że wyrobimy się przed Halloween. Wstrzymanie prac nad tą aktualizacją na rzecz Diretide wydawało się czymś co wpłynęłoby na niekorzyść społeczności, ponieważ ten update jest bardzo znaczący. Więcej informacji wkrótce.
  • „Włącznie zeszłorocznego eventu Diretide nie jest rzeczą prostą. Przez ostatni rok pracy nad grą zmieniliśmy jej kod, UI i inne systemy na tyle, że potrzebny jest pewien nakład pracy aby ‚wskrzesić’
    ten event.”
  • „Rozumiemy jak bardzo chcecie Diretide”
  • „Podjęliśmy decyzję jakiś czas temu i nasz regularny proces zadawania pytania: „czy jesteśmy na dobrej ścieżce” zawiódł. Grupa osób w ekipie Dota 2 proponowała wstrzymać pracę nad nową aktualizację przed Haloween ale wszyscy byli tak zajęci, że nikt nie zatrzymał się by obiektywnie stwierdzić, że cała ekipa „oszalała”.

Co do kwestii zadośćuczynienia, Valve oznajmia, że spóźniony (lekko zmieniony) event Diretide ruszy z następną aktualizacją. Zapewnia również, że update, nad którym pracują przez ostatnie kilka miesięcy będzie bardzo znaczący.

Producenci samochodów mogą już spać spokojnie a my czekamy na event Diretide oraz na tajemniczą aktualizację, która spowodowała jego opóźnienie. Co do samego updatu, na internecie krążą już pewne pogłoski. Zapraszamy do dyskusji na forum.

PODZIEL SIĘ