Valve nazywa swoją najnowszą aktualizację „Three Spirits Update”, od trzech postaci które wnosi do puli bohaterów Dota2: Ember Spirit, Storm Spirit (z nowym wyglądem) i Earth Spirit.
Tym razem jednak postacie muszą zejść na drugi plan ponieważ istotniejszą sprawą jest to, że aktualizacja zawiera w sobie owoce kilkumiesięcznej pracy ekipy Dota2.

3-spirit

Pierwszym z nich jest System Trenerski (Coaching), który zapowiadany był jeszcze przed startem beta testów. Znajdziemy tutaj narzędzia do szkolenia nowych graczy. Możemy rysować na ziemi/minimapie oraz podświetlać elementy HUD jak na przykład przedmioty w sklepie. Dostajemy także prywatny kanał komunikacji.

Kolejnym rarytasem jest System Craftingu i modyfikacji. Możemy za pomocą przepisu „Polymorph” zamienić niepotrzebne nam przedmioty na inny przedmiot tego samego poziomu lub też używając przepisu „Augment”, połączyć podwójne przedmioty w jeden rzadki przedmiot. Przepisy można zdobyć grając lub otwierając paczki ze scrollami, w których możemy odnaleźć również rzadkie przepisy do tworzenia wyjątkowych przedmiotów.
W skład systemu craftingu wchodzi również „socketowanie” czyli ulepszanie przedmiotów poprzez wkładanie do nich Gemów. Można w ten sposób nadać przedmiotowi animację, zmieniać kolory i efekty wizualne.

Następny na liście jest Showcase View (zmiana widoku kamery). Pozwala on na oglądanie bitwy z innej perspektywy. Aby aktywować nowy widok należy kliknąć na ikonę po lewej stronie portretu postaci.

 DIRETIDE! Update „Trzech Duchów” rozpoczyna również zapowiedziany event Diretide, który zagości wewnątrz klienta gry przez następne dwa tygodnie (od 14 do 28 listopada).

Pełna lista zmian najnowszej aktualizacji dostępna tutaj. Zapraszamy do dyskusji na forum.

PODZIEL SIĘ