Bez nazwy

Pierwsza edycja MSI Cup za nami. Kilkadziesiąt spotkań, kilkanaście godzin relacji, naprawdę dobry poziom finałów. Tak w skrócie można opisać to co działo się przez ostatni weekend. Wielkie podziękowania dla firmy MSI oraz Checkpoint za ufundowanie nagród.

Najlepszą drużyną tego eventu okazała się DOTA 2 HARD, która w wielkim finale pokonała 2:1 Reptile Rebels. Szalenie wyrównane spotkanie, które trwało ok. 3 godzin zakończyło się zwycięstwem zespołu Gąsiora. Myślę że ostatnie spotkanie tego turnieju dostarczyło wiele pozytywnych emocji. Zobaczyliśmy naprawdę dobry poziom gry.

W spotkaniu o III miejsce, które niestety nie było streamowane (tutaj cenna lekcja dla nas, organizatorów, by lepiej planować godziny kolejnych rund finałowych) Gramy Sobie pokonało 2:0 PlaczSmutekLament. Świeży skład Mu7traka, który istnieje od ok. 3 tygodni w ciągu ostatnich 7 dni zanotował dwa bardzo dobre turniejowe występy. W III edycji Hunting of the Roshan zajął 2 miejsce, aby tydzień później w MSI Cup uplasować się na 3 pozycji.

Wielkie ukłony w stronę Velveli, bez której tego turnieju by po prostu nie było oraz dla Evena i Beneda za pomoc w kwestii organizacyjnej.

Warto, przy okazji kończącego się roku popatrzeć na ostatnie miesiące, które niewątpliwie były udane dla polskiej sceny Dota2. Kilka naprawdę dobrych turniejów online, organizacja dwóch eventów lanowych to z pewnością już pozytywnie wpłynęło na graczy. Dzięki m.in. takimi inicjatywom powstało kilka zespołów, które w przyszłym roku mogą zapewnić naprawdę dobre widowisko. Powody by grać i dalej się rozwijać myślę z pewnością się pojawią. Sami już w planach mamy zorganizowanie 2 edycji MSI Cup na przełomie stycznia i lutego. Allplay planuje wprowadzić ligę, przy dalszych edycjach Hunting of the Roshan częstotliwość eventów będzie naprawdę zadowalająca. Pojawiają się głosy o trzecim turnieju offline. Generalnie, będzie się działo. Wygląda na to że w końcu nasza scena złapała wiatr w żagle.

 

PODZIEL SIĘ