Już wkrótce wystartuje nowa, otwarta liga joinDOTA League. Poniżej przekład tekstu z oficjalnej strony na język polski.

W 2013 roku byliśmy gospodarzami 26 otwartych turnieji Dota2. Teraz nadszedł czas zrobić kolejny krok. Podczas kiedy krótkie puchary cieszą się dużą popularnością, zawsze było naszym celem stworzenie joinDOTA  jako jeszcze bardziej stabilnego miejsca, gdzie bedą mogły rywalizować drużyny na każdym poziomie umiejętności. Miejsce, gdzie bez większych formalności pozwoliłoby uczestnikom prowadzic cotygodniowe rozgrywki. Dzisiaj jesteśmy blisko osiągnięcia tego celu. Z dumą prezentujemy joinDOTA League.

joindota-league

Zanim zaprezentujemy naszą nową ligę, sprobójmy na chwilkę powspominać. Weterani Doty mogą pamietać Pick League, której gospodarzami byli przez długi czas Dota-League. Zanim ją zamkneli w 2011 roku, Pick League była najbardziej zwartym miejscem do rywalizacji dla amatorskich I semi-pro drużyn z Europy. Owe druzyny mając możliwosc sprawdzenia aktualnej dywizji i pozycji wsrod PL, były w stanie w prosty sposób oszasowować swoje umiejętności. Podczas kiedy Dota 2 zaimplementowała wiele wspanialych usprawnień do systemu rozgrywek, nikt (naszym zdaniem) nie był w stanie adekwatnie wypelnic lukę, ktorą pozostawiła po sobie Pick League. joinDOTA ma nadzieje na wypełnienie jej poprzez zaprezentowanie joinDOTA League z podobnym formatem.

Jak działa joinDOTA League?

>>> Dywizje i grupy

joinDOTA League (w skrócie jDL) będzie systemem ligii dla niezliczonej ilości drużyn podzielonych na wiele dywizji. Najlepsze drużyny bedą graly w Dywizji 1, słabsze kolejno niżej, aż do najsłabszej dywizji. Ilość dywizji będzie zależała od ilości uczestników. Przewidujemy, że w europie uzbiera się ich 5, bądź  6 do końca roku. Kiedy sezon się rozpocznie każda dywizja będzie podzielona na grupy zawierające po 10 drużyn. Dywizja 1 będzie posiadała tylko jedną grupę, Dywizja 2 bedzie posiadać dwie, bądź 3 grupy, Dywizja 3 nawet więcej grup itd. Wszystkie drużyny spośród grup zmierzą się ze sobą w ciągu sezonu w 2 rundach, żeby stworzyć ranking grupowy.

>>> Awanse I degradacje

Na końcu sezonu, najlepiej prezentujące się drużyny z każdej grupy awansują do wyższych dywizji, podczas kiedy nasłabsze drużyny zostaną zdegradowane i spadną do niższych. Niektóre z tych drużyn bedą musiały zagrać mecze w playoffie, żeby zadecydować o swoim losie  w dywizji. W ten sposób możesz wspinać się, bądź też opadać w drabince drużyn z sezonu na sezon. Nagrody pieniężne bedą tylko wypłacane dla drużyn z Dywizji 1 (również nazywaną Premier Division). Celem dla wszystkich innych jest dostanie promocji do Premier Division, bądź zagrania dobryc meczów dla zabawy.

>>> Trzy ligii: Europa, Ameryka, Azja

Aby uniknąć problemów z serwerami jak i z różnicą czasu, startujemy nie jedną, ale trzy różne ligii. Jedna dla europy (włączając Rosje, afrykę i części zachodniej azji), drugą dla ameryki (północnej i południowej)  i trzeciej dla Azji (w większości wschodniej, włączając Australię). Owe 3 ligii bedą działały oddzielnie od siebie aby uniknąć problemów z dużymi pingami w grach. Mimo iż bardzo rekomendowane jest, aby każda drużyna zapisała się do ligii w obrebie swojego regionu, ostateczny wybór będzie należał do nich.

>>> Lokalna rozgrywka

Ponad podziałem lig na trzy strefy, niektóre ich części bedą nawet bardziej regionalne. Niektóre charakterystyczne kraje w Dota (w europie takie jak Rosja, Szwecja, badz Niemcy) bedą posiadały narodowe grupy w niskich dywizjach. Grupy te bedą osadzone w system calej ligii i nie będzie ani łatwiej ani trudniej awansowować z nich. Są po prostu dla drużyn z danego kraju. Dywizja 1 I 2 będzie międzynarodowa. Tym sposobem niektóre drużyny dostaną duże doświadczenie rywalizując wśród drużyn z własnego kraju, kiedy inni nie zwracając uwagi na pochodzenie bedą mieli równą szansę dojścia na szczyt.

34667

Przykład jak lista dywizji, grup i regionów może wygladać w jDL europa sezon 2 (pierwszy sezon będzie bez Dywizji 3). Miejcie na uwadze, że w rzeczywistości może to wyglądać inaczej

Co tworzy jDL stabilnym miejscem do rywalizacji?

joinDOTA League jest niezależna od sponsorów, dlatego jest gwarancja, że będzie działać przez długi czas z małymi przerwami pomiędzy sezonami. Nie zatrzyma się nagle w bliskiej przyszłości. Będzie 4 sezony na rok, każdy z nich trwający około 12stu tygodni (włączając w to mecze playoff/degradacyjne). Oznacza to, że liga będzie działała poprzez cały rok z minimalnymi pauzami.

Będziesz miał dokładnie jeden mecz do rozegrania każdego tygodnia w jDL. Standardowy czas rozgrywki dla ligii europejskiej będzie niedziela – 16:00 CET. Azjaci będą grail kilka godzin wcześniej i amerykanie później. Niemniej jednak drużyny będą mogły same ustalać między sobą dokładny dzień i czas rozgrywki. Tym sposobem joinDOTA League jest również wygodna dla drużyn, które nie bedą w stanie rozegrać dwóch lub trzech długich wieczorów pod rząd w regularnym turnieju.

Kiedy i jak wystartuje liga

Zapisy na pierwszy sezon już są otwarte!
Pierwszy dzień rozgrywek będzie 26ego stycznia!

Mamy nieskończoną ilość miejsc. Kazdy weżmie udział, jeżeli tylko zapisze się w czasie. Doświadczenie? Nieistotne. Miejsce? Nieistotne. Praca? Nieistotne. Wszystko co potrzebujesz, to zabawa w Dota 2 i 4 przyjaciół, z którymi zagrasz.

34665

Zapisy do joinDOTA League azja

Zapisy do joinDOTA League europa

Zapisy do joinDOTA League ameryka

 

Kilka znanych drużyn będzie od razu przekierowane do wyższych dywizji. W europie, gdzie spodziewamy się najwięcej uczestników, wypełnimy Dywizję 1 i 2, a może nawet Dywizje 3 od razu. W ameryce I azji może być tylko Dywizja 1, zależnie od chętnych. Reszta wystartuje ze startowych dywizji. Wyniki z tych dywizji zadecydują o losie każdej drużyny na następny sezon. Liczba dywizji w każdej lidze będzie stale rosła podcas pierwszego roku i później stanie sie spójna. Niektóre detale nie zostaną jeszcze ustalone dopóki nie dowiemy się dokładnej liczby uczestników.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

— Tłumaczenie artykułu z joinDOTA.com

PODZIEL SIĘ