W opublikowanym na portalu Major League Gaming oświadczeniu Adama Apicelli, wicedyrektora zarządzającego MLG, ogłoszone zostało zdjęcie Doty 2 z planu imprezy MLG Anaheim, która odbędzie się w dniach 20-22 czerwca. Decyzja ta spowodowana została troską o zdrowie i kondycję zawodników, którzy z powodu bliskości zawodów z Dreamhackiem oraz ESL One zostaliby zmuszeni do kilkukrotnego pokonywania wielu stref czasowych w bardzo krótkim okresie.

Jak stwierdził Apicella:

Tak ciasne zestawienie turniejów, szczególnie tuż przed największym wydarzeniem roku – organizowanym przez Valve Internationalem, kładzie wielki stres na zawodników i wpływa na jakość ich gry.
Zawsze staramy się zapewnić naszym graczom jak najlepsze warunki i mieć pewność, że mogą dać z siebie wszystko i dostarczyć niezapomnianego spektaklu naszym widzom. Z obecnym rozkładem jest to jednak po prostu niemożliwe, więc chcemy uniknąć nakładania dodatkowego stresu na drużyny.

Decyzja spotkała się ze zaskakująco dużą dozą wsparcia i zrozumienia ze strony społeczności.

Jednocześnie w oświadczeniu stwierdzono, że zmiana ta nie oznacza porzucenia Doty 2 przez MLG. Nasza ulubiona gra nadal będzie streamowana w MLG.TV , zaś zawody na LANie przywrócone zostaną być może już na czas następnego MLG Pro Circuit.

Dyskusja na forum.

PODZIEL SIĘ