Jutro o godzinie 18:00 CEST rozpocznie się 24 godzinna wyprzedaż ostatniej fali biletów na ESL One o obniżonej cenie. Dla osób, które wciąż się wahają, będzie to doskonała okazja do zapewnienia sobie miejsca na największym turnieju Doty 2 w Europie. Od poniedziałku bilety zostaną zaś wprowadzone do sprzedaży otwartej, jednak w cenie o 10% wyższej.

 

Po ujawnieniu dwóch teamów, które będą brać udział w ESL One bezpośrednio, bez przechodzenia kwalifikacji – którymi bez niespodzianki okazali się finaliści zeszłorocznego Internationala, Alliance oraz Na’vi, poznaliśmy też format kwalifikacji dla reszty zespołów. W pierwszym etapie w Europie i Ameryce powalczyć będzie miała szansę każda zapisana drużyna. W europejskiej części drugiej fazy kwalifikacji 4 najlepsze drużyny z etapu pierwszego będą walczyć o 3 miejsca gwarantujące kwalifikację do turnieju głównego z 12 zaproszonymi przez ESL teamami. Będą to:
Empire
Cloud 9
Fnatic
Sigma.int
Power Rangers
rox.KIS
Virtus.pro
MeetYourMakers
Team Dog
Next.kz
Relax
Goomba

Analogicznie, 4 drużyny amerykańskie, które przeszły otwarte kwalifikacje, będą zmagać się o jedno miejsce we Frankfurcie z 4 najlepszymi zespołami swojego regionu, czyli:
Evil Geniuses
Team Liquid
eHug
For Sweet Revenge

Kwalifikacje europejskie rozpoczęły się już wczoraj i w różnych fazach będą trwały aż do 11 maja, natomiast amerykańskie rozpoczną się 19 kwietnia z zakończeniem planowanym na 4 maja.

Wiadomo również, że na ESL One planowany jest występ 2 teamów z Azji, jednak szczegóły ich kwalifikacji nie zostały jeszcze podane.

 

Ostatnią informacją jest fakt ujawnienia detali na temat kompendiów ESL One Frankfurt. Będą one kosztowały 9,99$, z czego 2,50$ przeznaczane będzie do puli nagród. Przedmioty odblokowywane poprzez osiąganie poszczególnych progów przygotuje zespół Red Moon Workshop. Same progi będą zaś wyglądały następująco:

US$0 – Battle Booster
US$10,000 – ekran ładowania ESL One Frankfurt
US$20,000 – ESL One Frankfurt HUD
US$35,000 – ward „Jagged Vision”
US$50,000 – totem Earthshakera
US$75,000 – pokaz wrestlingu w strojach Pudge’a
US$100,000 – set Lifestealera
US$150,000 – cosplay TobiWana podczas finałów
US$250,000 – Sekret! Zostanie ujawniony wkrótce.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia. Zapraszamy do dyskusji na forum.

PODZIEL SIĘ